Smart Load Solutions (SLS) kaasas arendustegevuseks kapitali rohetehnoloogia investeeringutele keskenduvalt Sunly Startup-lt. Investeeringu abil arendatakse targale termostaadile uus funktsionaalsus, mis laseb tarbijatel enda põrandakütet välja rentida elektrivõrgu halduritele, kes omakorda stabiliseerivad sellega elektrivõrgu tööd.

 SLS kaasasutajal Madis Uuemaal on Sunly Startup-i kaasamise üle hea meel mitmel põhjusel. "Tegu on mitmeid aastaid taastuvenergia sektoris tegutsenud investoritega, kel on tõsine soov aidata välja töötada tehnoloogiaid, mis muudavad elektri tootmist ja tarbimist keskkonnasõbralikumaks," ütles Uuemaa. "Lisaks annab see meile märku, et Eestis ollakse valmis panustama elektrivõrkude digitaliseerimisse nagu seda juba teistes sektorites tehtud on.”

“Tuleviku elektrivõrgud peavad elektrienergia tootmise juhtimise kõrval leidma lahenduse ka tarbimise juhtimises ja salvestamises. SLS arendatav Themo termostaat on hea näide selle ülesande edukast lahendamisest, millest võidavad nii elektritarbijad kui ka võrguettevõtted," kommenteeris uudist Sunly Startup juhatuse liige Priit Lepasepp. Ta rõhutas, et investeering on oluline just seetõttu, et SLS-i tootevalik aitab tarbijatel ilma mugavusest loobumata osa saada turust ja teenustest, mis seni kodutarbijal on võimatu olnud.

Investeeringu toel planeerib SLS arendada termostaadilahenduse, mis arvestaks lisaks elektri hinnale ka elektrivõrgu tootmise ja tarbimiskõikumistega. "Uus arendus lubab koduomanikel oma elektriküte ja sooja tootmine panna kasulikult tööle ka elektrivõrgu jaoks ning vähendada seeläbi oma igakuist elektriarvet kuni 60%," kinnitas Uuemaa. Ta lisas, et kuna elektrikütte paindlikum juhtimine aitab siluda tarbimise ja taastuvenergia tootmise tippe ning madalikke ka elektrivõrgus, siis võidavad sellest ka teised tarbijad ning võrguettevõtted.

SLS'i poolt arendatud ning tänaseks juba turule toodud põrandakütte termostaat Themo kasutab tuhandeid andmepunkte, et teha õigeid otsuseid, millal elektrit tarbida.

Themo on mobiilist juhitav, jälgib elektrihinda ja välisilma ning tänu intelligentsele juhtimisele maksab tarbija elektrimüüjale kuni 60% vähem. Keskmiselt vähendab Themo kütte arvet 8€/m2 aastas.

Eestlaste targa põrandakütte idufirma sai roheinvestoritelt rahasüsti

 Smart Load Solutions OÜ (SLS) on Eesti Start-up ettevõte, mille visiooniks on jätkusuutlik ja keskkonnasõbralik elektritarbimine läbi targa kodu tehnoloogiate arendamise. Nende lipulaevaks olev Themo põrandakütte termostaat on esimene termostaat, mis kasutab tehisintellekti ja elektrituru informatsiooni, et leida ideaalne tasakaal kasutaja mugavuse ning elektrivõrgu vajaduste vahel. SLSi asutasid 2014 aastal kolm Eesti inseneri: vennad Madis ja Märt Uuemaa ning Allan Puusepp. Smart Load Solutions osales 2015. aastal Ajujahi saates, kus pälvis optimeerimise tehnoloogiaga neljanda koha.

Sunly Startup on Eesti kapitalil põhinev ja cleantech innovatsioonile fokusseeritud investor, mis investeerib taastuvenergia ja elektrifitseerimise valdkonna idufirmadesse. Sunly Startup koondab investoreid, kelle seas on endised Nelja Energia AS aktsionärid, sh Vardar A/S, IVARD OÜ (Peeter Mänd), AS Vestman Energia (Aivar Berzin), HTB Investeeringute OÜ (Hannes Tamjärv), Solarcom OÜ (Martin Kruus) ja Atradius OÜ (Kalle Kiigske).

Eestlaste targa põrandakütte idufirma sai roheinvestoritelt rahasüsti