13. juulini toimub Belgias Gentis Euroopa Liidu (EL) keskkonnanõukogu mitteametlik kohtumine, mille peateemaks on säästev materjalide kasutamise korraldus.
13. juulini toimub Belgias Gentis Euroopa Liidu (EL) keskkonnanõukogu mitteametlik kohtumine, mille peateemaks on säästev materjalide kasutamise korraldus.
- Bioneeri uudised
- Keskkonnaministeerium
- 13. juuli 2010
Seekord toimub keskkonnanõukogu mitteametlikul istungil arutelu materjalide ringluse, ressursi piiratud kättesaadavuse ja selle maksimaalse kasutuse ning tuleviku poliitiliste sammude üle.
Euroopa Liidu praegune materjalide kasutus mõjutab negatiivselt õhu- ja veekvaliteeti, pinnast, inimeste tervist, samuti kliimamuutusi ja bioloogilist mitmekesisust. Seetõttu peavad EL liikmesriigid rohkem rõhku panema materjalide säästvamale majandamisele ja leidma viise, kuidas hoida lahus negatiivsete keskkonnamõjude suurenemine ja majanduskasv.
Efektiivne ja keskkonnahoidlik materjalide kasutus on Belgia eesistumise aja üks prioriteete. „Belgia soovib hiljemalt detsembris jõuda nõukogu järeldusteni, mis annaksid nii EL liikmesriikidele kui ka Euroopa Komisjonile konkreetsed suunised edasiseks,“ ütles Keskkonnaministeeriumi asekantsler Allan Gromov.
Kohtumisel arutletakse teemadel, kuidas EL poliitikad saavad kaasa aidata materjalide ümbertöötlemise ja taaskasutuse soodustamisele ning toodete ökodisaini puudutavale seadusandlusele, mis aitavad vähendada negatiivset keskkonnamõju ja energiatarbimist. Lisaks püütakse leida viise keskkonnasäästlikuma tehnoloogia ja tootmise täiustamiseks.
„Eesti on seisukohal, et säästev materjalide kasutamise korraldus annab olulise panuse säästva arengu poliitika rakendamiseks nii EL-is kui ka ülemaailmsel tasandil,“ märkis Allan Gromov. „Igasugune keskkonnakahjude vähendamine, ressursikasutuse tõhustamine, jäätmekäitlushierarhia tagamine ja toodete elutsüklil põhinev materjalide kasutamine ning tehnoloogiline innovatsioon on säästva materjalide korralduse olulised elemendid,“ täpsustas ta.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta