Reedel, 12. augustil tähistab Tallinna loomaaed rahvusvahelist elevandipäeva – kolm loomaaia londilist, emased Draay ja Fien ning isane Carl, naudivad sel päeval rohkem tähelepanu ja paremaid palu. Tegevusi ja kuulamist jätkub elevandimaja juures ja keskkonnahariduskeskuses alates kella 14 kuni 19.

Tallinna loomaaia aafrika elevandid kuuluvad maailma suurimate maismaaimetajate hulka. Need londiliste seltsi ja elevantlaste sugukonna esindajad on looduses enim ohustatud inimeste poolt, kes on laiendanud omi valdusi, rikkunud ökoloogilise tasakaalu ja killustanud elevantide elupaigad. Samas on jätkuvalt suurimaks probleemiks elevandiluu jahtijad, kes võhkade kättesaamiseks ei tagane tapatööst. Rahvusvahelist elevandipäeva tähistatakse aastast 2012, et rääkida aasia ja aafrika elevandi olukorrast ja probleemidest maailmas.

Päeva kava on järgmine:

14:00 elevandid on toiduotsingul oma aedikus, kuhu on maetud ja peidetud sööta

14:30 elevantide vaatetornis räägib elevandi hambavalust keskkonnahariduskeskuse  

metoodik Darja Zubareva (eesti keeles)

15:00 sama vene keeles

16:00 lasteraamatu “Seitse väikest elevanti” esitlus keskkonnahariduskeskuse fuajees, kus lastekirjanik Tia Navi räägib raamatu väikestest elevantidest ja näidatakse filmiklippi; lapsed saavad joonistada oma elevandi ja kuulata loomaaia hariduskeskuse töötaja Kertu Namsingu juttu Tallinna loomaaia londilistest

17:00   Aafrika elevantidest räägib zooloog Mati Kaal elevantide aediku juures

18:00 elevantide rõõmuks kõlab Lõuna-Aafrika traditsiooniline ja kaasaegne muusika

18:30 elevandid lähevad elevandimajja, kus neid ootab õhtune dušš enne öörahu kell 19, mil elevandimaja suletakse

Loomaaia kassad on avatud nii põhja- kui lääneväravas kella 9-19, siseekspositsioonid on lahti kella 10-19, loomaaed suletakse kell 21.

Keskonnahariduskeskus asub loomaaia lääneväravas Ehitajate tee 150.

Praegu on hea ühineda veel septembri lõpuni kestva loomaaia lojaalsusprogrammiga, mis võimaldab sel perioodil soodsamalt loomaaia korduvkülastamist.

Loomaaia info www.tallinnzoo.ee