Neljapäeval, 17. märtsil toimub Tallinnas Solarise Keskuses Eesti esimene rahvusvaheline energiatõhususe teemaline konverents “Ela Targalt. Energiatõhusad hooned, arengumudelid,” kus tutvustatakse võimalusi, kuidas saavutada ökoloogiliselt säästlik elustiil.

Eesti ECO Klastri ja Innovatiivse hoone ja elukeskkonna kompetentsikeskuse Solarbase.ee korraldatava konverentsi eesmärk on näidata, kuidas elada efektiivselt, kaasaegselt ning senisest soodsamalt, ilma et tuleks teha järeleandmisi mugavuses.

„Ela Targalt“ konverentsil tutvustatakse passiivmaja kontseptsiooni. „Me ei räägi mätta otsa ehitatud rookatusega väikesest onnist, vaid kõrgtehnoloogilisest elamust, mis saab kogu eluks vajamineva energia loodusest,“ lubavad korraldajad.

Konverents on suunatud kohaliku omavalitsuse esindajatele, ehitajatele, arendajatele, arhitektidele, energia-audiitoritele, kinnisvarasektori rahastajatele, huvilistele ja ka laiemale avalikkusele.

„Ela Targalt“ on konverentside sari, mis propageerib energiatõhusat ehitamisviisi. Ettevõtmise blogis räägitakse kõigest, mis on antud teemadega seotud; otsitakse lahendusi laiast maailmast ja hoitakse kätt pulsil  asjadel, mis toimuvad kodumaal.

Kõikide Ela Targalt Facebooki fännide vahel loositakse 15. märtsil välja 5 pääset konverentsile!

Konverentsi võtmeteemad:

  • Passiivmaja - mitte kaubamärk, vaid tehnoloogia ja mugavus

  • EL kohustus 2020

  • Terviklik elukeskkond ja iga üksik maja sealhulgas

  • Arutelu eesmärk: kokkulepe, millisest tasemest allapoole Eesti edasi ei ehita ega renoveeri

Konverentsi esinejate ja ajakavaga saad tutvuda siin.