Eile südaöösel lõppenud pärimusmuusika auhinna Etnokulp väljaselgitamisel hääletas rekordarv inimesi. Sel aastal panustas parimate valimisse 3586 inimest. Varasem hääletusrekord pärines eelmisest aastast, mil valimisse ütles oma sõna sekka 3153 hääletajat.
- Bioneeri uudised
- 28. september 2020
- Foto: Tarmo Noormaa Etnokulpide galal 2019/Ako Lehemets
Eesti Pärimusmuusika Keskuse juhataja Tarmo Noormaa sõnul on selline hääletajate kasv teist aastat järjest märgiline.
„Tunnetame, et oleme koos artistidega valdkonna toonud rohkem nähtavale ja pärimusmuusikale juurde võitnud fänne. Tajume, et aasta-aastalt on kasvanud Etnokulpide kui auhindade tähtsus, mida väärtustavad ka pärimusmuusikud ise. Etnokulbid on muutunud kvaliteedimärgiks ja soovime oma tegevusega seda suunda ka hoida,” kommenteerib Noormaa.
Etnokulbid jagatakse kätte 2.oktoobri õhtul Viljandis, Pärimusmuusika Aidas toimuval Lõikuspeol. Kulbid antakse seekord välja üheksas kategoorias, millest rahvas sai hääle anda kuues kategoorias: aasta artist, aasta lugu, ehe pärimusmuusika, aasta debüütplaat, aasta muusik ning aasta uusfolk artist. Aasta albumi laureaadi valis välja Etnokulpide žürii koosseisus Sten Teppan, Avo Kartul, Celia roose, Regina Mänd, Tarmo Noormaa. Traditsiooniks saanud kaks erikulpi annavad oma lemmikutele Eesti Pärimusmuusika Keskus ning Raadio 2.
Pärimusmuusika Lõikuspeol, mis toimub 2.-3. oktoobril Viljandis saavad kokku säravad pärimusartistid ja hinge läinud lugude, plaatide autorid. Kahepäevase sügisfestivali kavasse mahuvad Mari Kalkun, Black Bread Gone Mad, Curly Strings, Tintura ja Arno Tamm, duo Piret Päär ja Kulno Malva, peamiselt tantsuklubides levinud repertuaari esitav klaveri ja bandžo duo Kaisa Kuslapuu ja Karl Laanekask, Ants Tammiku ja Joosep Matjuse loodud visuaalidega oma muusika ühendanud Rüüt ning igale tantsupeole palavalt oodatud kooslus Suits ja Kool.
Etnokulpide tseremoonia toimub tänavu 12. korda. Seda juhib Reigo Ahven.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta