Legendaarne raamatukangelane Vinni Puhh ütles, et "ainus põhjus olla mesilane, on valmistada mett". "Ja ainus põhjus mee valmistamiseks on see, et mina saaksin seda süüa." Tavaelus ei ole asjad nii lihtsad - tuleb välja, et maailmas on mesilasperede arv järsult langenud. Vaja on päästeoperatsiooni, ütlevad Euroopa Parlamendi saadikud.

Juba kadunud füüsik Albert Einstein hoiatas, et "kui kaovad mesilased, kaob ka inimkond". Briti konservatiiv Neil Parish lisas omalt poolt, et maailma mesilasperede heaolu hooletusse jätmisel on dramaatiline mõju meie toiduvarudele.
 
Nimelt sõltub 76% inimeste tarbeks mõeldud toiduainete tootmine mesindussektorist ning 84% Euroopas kasvatatavatest juurviljasortidest tolmlemisest.
 
Parlamendi põllumajanduskomisjoni esimehe Parishi ettevalmistatud resolutsioon kutsub komisjoni ühise põllumajanduspoliitika läbivaatamise raames üles kehtestama meetmeid, millega nähakse ette ökoloogiliste taastusalade loomine (nagu mesinduse jaoks kesasse jäetud maa-alad).
 
Lisaks nõuab resolutsioon, et nimetatud maa-alad asuksid põldude nendes osades, mida on raske harida ning kus võiks kasvatada selliseid taimi nagu keerispea, kurgirohi, põldsinep ja valge ristik, mis on rikkad nektariallikad mesilaste korjemaadel.
 
"Mesilaste uurimisse tuleb rohkem investeerida, et leida põhjused, miks mesilasperede arv väheneb - nii saame tegutseda," ütles Parish. 
 
Parlamendiliikmed arutavad mesilasperede päästmisoperatsiooni kolmapäeval, 19. novembril.

Loe lisaks: 
Euroopa Parlamendi resolutsioon mesindussektori olukorra kohta