Käsoleval nädalal (6.-12. jaanuar) on ameti Facebooki-lehel võimalik küsida lemmikloomade marutaudi ja muude nakkushaiguste vastu vaktsineerimise kohta küsimusi, millele vastab Veterinaar- ja Toiduameti metsloomade ja marutaudivastase vaktsineerimise projektijuht Enel Niin. Esitage küsimus vastava postituse kommentaarina ja Enel vastab sellele VTA-kommentaarina nädala jooksul.

  • Loomakaitse
  • 7. jaanuar 2020
  • Foto: Koerajalutaja Helsinkis. Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

Möödunud aasta lõpus registreeriti mitu koerte katku juhtumit. See näitas taas kord ilmekalt, kui oluline on oma lemmikute regulaarne vaktsineerimine. Vaktsineerimine aitaks päästa lemmikute elu, kui nad peaksid ohtlike nakkushaigustega kas või puht juhuslikult kokku puutuma.

Aastast 2013 oleme ametlikult marutaudi vaba maa. Selleks et see nii jätkuvalt püsiks, tehakse igal aastal ära suur töö alates kaks korda aastas toimuvatest piiriäärsetest metsloomade vaktsineerimisest kuni teavitustööni välja.

Soovime loomaomanikele panna südamele, et oma lemmikuid tuleb nende endi huvides vaktsineerida. Õigeaegse ja regulaarse vaktsineerimise abil väldite nende haigestumist nii marutaudi, koerte katku, parvoviirusesse kui ka teistesse nakkavatesse ja surmaga lõppeda võivatesse haigustesse.

Selleks et selgus oleks suurem, pakume võimalust küsida küsimusi selle ala asjatundjalt. Enel Niin on mänginud väga suurt rolli selles, et Eestist on saanud marutaudivaba maa. Temalt võite selle postituse alt küsida vaktsineerimise kohta ja loomade nakkushaiguste kohta. Ta vastab nendele hea meelega esimesel võimalusel.

Lisainfot vaktsineerimise ja selle vajalikkuse kohta saate ka ameti kodulehelt.