Tänavuse Loodusfestivali fotokonkursi võitis üldarvestuses Marko Toomasti foto, mis on tehtud Kuressaares.

  • Isetegija
  • 14. juuni 2018
  • Foto: Kaks kuningat.Marko Toomast.

Loodusfestival 2018 fotokonkursile “Metsik linn” oodati fotosid, mis kajastaks looduse ilu- ja valupunkte linnakeskkonnas. “Žürii otsusel valiti parimaks Marko Toomasti foto 2016. aastal kahest hakist, pealkirjaga "Kaks kuningat Kuressaares", mis näitab hästi inimeste ja looduse koosolemise ja -elamise viise,” kirjeldas fotot konkursi korraldaja bioloog Veljo Runnel. Ta lisas, et kokku osales loodusfoto võistlusel 102 osalejat ja esitati 176 tööd.

Üldarvestuse teise koha pälvis Heiko Kruusi foto "Turistid" ja kolmanda koha Evald Veldemanni foto "Vaade üle Emajõe...". Laste ja noorte kategoorias pälvis esimese koha Joosep Ailiste foto "Pesupäev", teise koha Leana Jete Korb "Kevadised mängud Kadrioru pargis" ja kolmanda koha samuti Leana Jete Korb oma fotoga "Metsik hüpe mittemetsistunud tiigi ääres Tallinna linnas".

Fotokonkursi raames anti üldkategoorias välja ka Keskkonnaameti eripreemia Heiko Kruusi fotole "Turistid". Keskkonnaameti esindaja Piret Eensoo ütles, et Heiko Kruusi foto näitab linnalooduse ja inimese kooseksisteerimist väga muhedal moel.  

Laste ja noorte kategoorias pälvis Keskkonnaameti auhinna Leana Jete Korbi foto "Metsistunud raudtee". Foto valiti auhinna vääriliseks, kuna on hea näide sellest, kuidas loodus taastab elurikkuse hüljatud alal.

Seto Folgi eripreemia pälvis taas Heiko Kruusi foto "Turistid". Võidutöö puhul toodi esile foto sõnumit, et üks eluväärtusi on puhas ja elurikas loodus.

Linnalooduse fotokonkurss "Metsik linn" kutsub märkama loodust meie ümber ka linnas. Teist sarnast konkurssi, mis keskenduks just linnalooduse väärtustamisele ei ole ja see muudab konkursi Eestis unikaalseks. Linnalooduse fotokonkurss on osa Loodusfestivali programmist, mida korraldab Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed koostöös Keskkonnainvesteeringute Keskuse, Hasartmängumaksu Nõukogu ja Tartu linnaga, samuti toetavad festivali auhindadega paljud asutused. 2017. aastal võitis fotokonkursi Remo Savisaare foto luigest, kes hukkus inimeste toitmise tõttu.

Kõik 2018. aasta fotokonkursi "Metsik linn" auhinnatud fotod on nähtavad siin.