Kuni 20. maini ootavad Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja Eesti Loodusmuuseum igas vanuses huvilisi osalema fotokonkursil „Metsik linn“. Fotokonkursile oodatakse pilte, mis on tehtud linnakeskkonnas ning räägivad lugusid looduse ja linna õnnestunud või ebaõnnestunud püüdlustest koos elada.

  • Maamajandus
  • 18. mai 2017
  • Foto: Oosoom on en.wikipedia [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

„Žürii hindab eelkõige head ideed,“ ütleb konkursi peakorraldaja Veljo Runnel. „Ning hea idee peidab ennast tihti kõige igapäevasemates asjades, kohtades, oludes. Meie eesmärgiks on kutsuda inimesi märkama ja jäädvustama loodust linnakeskkonnas, loodust inimeste igapäevaelus,“ ütleb ta.

„Lapsed, noored, täiskasvanud – kõik märkavad erinevaid asju ning meie ootame konkursile kõigi töid. Konkursil osalemiseks ei pea kindlasti olema professionaalne loodusfotograaf – võistlusele ootame nii tipptasemel tehnikaga kui nutitelefoniga tehtud fotosid,“ lisab Runnel.

Fotokonkursile "Metsik linn" saab töid esitada kuni 20. maini 2017 siin!

Esitatud töid hinnatakse kahes vanuserühmas: lapsed ja noored (kuni 15-aastased k.a) ning üldarvestus (osavõtjate vanus ei ole piiratud). Iga autor võib esitada kuni kolm tööd. Osalemistingimustega saab tutvuda fotokonkursi veebikeskkonnas. Võidutööd kuulutatakse välja Tartu loodusfestivali avapäeval 7. juunil.

Fotosid hindab žürii koosseisus loodusemees ja fotograaf Rein Kuresoo, loodusnäituste kuraator Lennart Lennuk, fotograaf Ingmar Muusikus, kujundaja Margot Sakson, fotograaf Sven Začek ning kujundaja Eve Valper.

Auhinnad on välja pannud PhotopointNational Geographic EestiLooduse OmnibussTartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, Eesti Loodusmuuseum, Salibar OÜMyPrintSeto FolkTartu linnKeskkonnaametEnergia Avastuskeskus ning teaduskeskus AHHAA. Fotokonkursi korraldamist toetab Tartu linn.

Konkurss kuulub 7.-10. juunil toimuva Tartu loodusfestivali kavasse.