Sel nädalalõpul peatub Eestis Rootsi folgimaastiku hetke üks põnevamaid ja dünaamilisemaid muusikuid Göran Månsson, kes annab koos oma bändiga laupäeval, 29. novembril improvisatsioonilise kontserdi Pärimusmuusika Aidas. Päev varem, 28. novembril jagavad muusikud oma oskusi avatud workshop´idel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

GoranGöran Månsson Band on trio, kus folk-fusionlikul moel on kokku saanud maailmamuusika ja pärimus. Legendaarsest pärimusmuusikute perest pärit Göran Månsson on flötisti ja trummarina rännanud kontsertidega üle kogu maailma. Koostöös ülimalt meisterliku trummari Petter Berndalen'i ja kitarrist Daniel Ek'iga püsib trio muusikaline sisepinge viimase akordini lummav. Muu hulgas saavad kuulajad nende kontsertidel aimu näiteks sellest, et ka trummidega on võimalik meloodiat mängida.

Lisaks meisterlikule pillimängule muudab Göran Månsson Bandi muusika eriliselt nauditavaks selle improvisatsioonilisus – kontserditervik sünnib paljuski kohapeal ja otse vaatajate silme all. Ise nimetavad nad oma muusikat muuhulgas ka „troopiliseks", inspireerituna rännakutest mitmekesiste helide maailma.

Göran Månsson Bandi kontsert Pärimusmuusika Aidas Viljandis algab laupäeval, 29. novembril kell 19.00. Piletid hinnaga 75-125 krooni on müügil Piletilevi müügikohtades.

Päev varem, 28. novembril peatuvad Rootsi muusikud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kus toimub kolm tasuta workshop´i.  Täiendav info workshop´ide kohta www.ema.edu.ee.

Muusikanäiteid saab kuulata aadressil www.myspace.com/goranmanssonband.