• Bioneer osales Tallinna prügijooksul (6)
  9. mai 2021
  Katrin ja Janek Jõgisaar

  8. mail sai Bioneer 13-aastaseks. Tähistasime sünnipäeva Tallinna prügijooksu reeglite järgi. Prügijooksu võib teha ka kõndides.

  Prügijooks ehk plogging ehk mõnusas eesti keeles kõkutamine on 2016. aastal Rootsis ultrajooksjate poolt algatatud keskkonnateadlik liikumistrend: liikuja eesmärk on teel ettejääva prügi korjamine, et see hiljem nõuetekohaselt ära anda.

  Lisaks jooksmisele läheb arvesse ka käimine, kepikõnd, rattasõit või mõni muu motoriseeritud abita liikumisviis. Alampiiriks on 3 km, ülempiir puudub.

  Bioneeri toimetuse liikmed korjasid prügi koos erakonnaga Eestimaa Rohelised. 

  Kõkutamise juures on kõige toredam see, et jalutajad või jooksjad võivad minna just sinna, kuhu nad tahavad minna, valida ise tempo ning marsruudi. Ainus tingimus on, et üles tuleb korjata seda prügi, mida liikudes leitakse. Prügi võib korjata ka koeraga või lapsega jalutades, tervisejooksu tehes või töölt koju kõndides. Igal juhul teeb kõkutaja keskkonnale heateo.

  Bioneeri toimetuse kokku korjatud prügis oli kõige rohkem pudelikorke, suitsukonisid, klaasikilde ja kommipabereid. Leidsime ka ühe töökorras haamri.

  Head kõkutamist!

  Tallinna prügijooksu algatusega saab liituda 14. maini.


ÜLES