• Professionaalsed kunstnikud jagavad inspireerivaid kingiideid (17)
  7. detsember 2018

  Tutvu valikuga kunstisündmusel esitletavatest ja müüdavatest teostest siin.

  „Elukutselised kunstnikud ja disainerid tutvustavad ARSi ajaloolises keraamikatöökojas ja projektiruumis maale, graafikat, keraamikat, sisustustekstiile, rõivaid, aksessuaare, ehteid ja palju muud, mis lahendab kindlasti jõulueelsel ajal nii mõnegi kingimure. Kvaliteetne kunst on ilus ja mõttega tehtud kingitus, mille väärtus ajas kasvab,“ kinnitas projekti Avatud ARS juht Ruth-Helene Melioranski.

  Tema sõnul tasub ARSi külastada ka seetõttu, et laupäeval avaneb huvilistele viimane võimalus näha ARSi maja ajaloolisi keraamikaahjusid, mis saavad algaval aastal moodsa näo.

  „Nimelt rajatakse ARSi majja EASi toel kaasaegne projektiruum ning täna Eestis puuduva gaasipõletusega keraamikakeskus, samuti keskne kunsti promotsiooni- ja koolituskeskus,“ sõnas Melioranski.

  Aadressil Pärnu mnt 154 kell 11-18 toimuval hüpikmüügil osalevad järgmised kunstnikud ja disainerid: FRONT, graafika.ee, Tamma Design, Kelli Valk, Emma-Elfriide, Marit Leevik/Ruum ja Keraamika, Kristiina Laurits, Kersti Karu, Liisa Kruusmägi, Merike Hallik, Helgi-Maret Olvet, Maria Tamm, Maarja Mäemets, Ave Taavet, Elna Kaasik, Helle Videvik, Ene Raud, Maria-Kristiina Ulas, Anneli Filipov, Margit Terasmees, Raili Keiv, Robin Nõgisto, Kristina Puz, Urmas Puhkan/Asuurkeraamika, Anne Türn, Aino Jakobi, Piret Rohusaar, ARS Portselan, Nukufilmi Lastestuudio, Piret Kuresaar Design, Ingrid Allik, Heleliis Hõim – aga samuti EKA ehte-ja sepakunsti osakonna tudengid, Kuressaare Ametikooli nahkkäsitöö eriala õpilased, õpilasfirma Cukkur ning mitmed teised.

  ARS kunstilinnakus tegutsevad kunstnikud tutvustavad laupäevasel hüpikmüügil oma tegevust ka erinevatele vanuserühmadele mõeldud töötubades, kus on võimalik kunstnike juhendamisel valmistada ise loomingulisi kingitusi lähenevateks pühadeks.

  Liisa Kruusmägi õpetab lustaka jõulukaardi tegemist, Ubunoiri graafikakojas saab aga jõulukaarte teha linoollõikes; Liisi Eelmaa tutvustab paberi marmoreeringu võimalusi ja Tamma Design õpetab meisterdama Joti Knot käevõru. Kodus kunsti tegemiseks ja meisterdamiseks vajaminevaid vahendeid saab kaasa osta ARSi hoovis asuvast Skizze kunstitarvete poest.

  ARS on Eestis ja laiemaltki tuntud kvaliteetse tarbekunsti kaubamärgina aastast 1975. Täna on ARS Kunstnike Liidu eestvedamisel kujunenud kunstilinnakuks, kus tegutseb üle 90 kunstniku, disaineri ja loovettevõtte. ARS Kunstilinnak ühendab innovatsiooni ja ajaloo, kaasaegsed praktikad ja tehnoloogia ning eesti professionaalse kunsti traditsioonilised meistrioskused.

  ARSi hüpikmüük toimub projekti Avatud ARS 2 raames ning seda kaasrahastab EAS Euroopa Regionaalfondi vahenditest.

  Lisainfo hüpikmüügil osalevate kunstnike ja nende teoste ning töötubade kohta leiab hüpikmüügi Facebooki ürituse lehelt.


ÜLES