Ajastul, mil potentsiaalselt planeeti risustav uus toode võiks jääda tegemata, tuleks disaineritel keskenduda eelkõige esemetele ja teenustele, mis aitavad lahendada mingit probleemi, kriisi; mis teeks meie elu ohutumaks, mugavamaks ja meeldivamaks. Toodetele, mis on funktsionaalsed ja teenustele, mis kaitsevad meie tervist ja aitavad hinnalist aega kokku hoida. Disaini seostatakse liiga palju ainult esteetika ja glamuuriga. Hea vorm ja ilu peaks kindlasti olema hästi funktsioneeriva ja nutika toote lahutamatud kaaslased. Aga eelkõige peaks toote disainimisel ja tootmisel lähtuma inimeste vajadusest või sotsiaalsest tellimusest.
Disainiöö kõige pidulikum sündmus on kindlasti Eesti Disainiauhindade väljaandmine, mis võimaluse korral toimub 18.septembril ja kus antakse välja ka Eesti Disainerite Liidu tootedisainiahind BRUNO. Eesti Disainiauhindu korraldab Eesti Disainikeskus koos EDL, ADC*Estonia ja Teenusmajanduse Kojaga. Valitakse välja parimad tootedisaini, graafilise disaini, veebidisaini, teenusedisaini ja noore disaineri kategoorias. BRUNO tootedisaini auhinna nominente saab näha alates 14.09 Põhjalas, ühine auhindade näitus avatakse nädalaks Viru keskuses 21.septembril. Avaldatakse disaini aastaraamat ja nominente tutvustatakse erinevates meediakanalites. Toimuvad ka mitmed Disainiauhindadega seotud tagasiside seminarid ja töötoad.
Tavapäraselt kuuluvad festivali programmi erinevad jututoad / Design Talks / nagu Mina olen Disainer ning Pecha Kucha õhtu, kus esinevad tuntud Eesti disainerid.
Disainikoolide näitus, mis toimub seekord Põhjalas, kõrvutab ka seekord kohalikke ja välismaiseid disaini kõrgkoole. EKA ekspositsioonis saab näha suuremat läbilõiget tootedisaini kateedri töödest ning ka värsket paekivist toodete kollektsiooni.
Oleme mõelnud ka lastele. Disainiöö lasteprogramm keskendub vaba mängu situatsioonide loomisele. Ehituspood on uus mänguasjapood. Lasteprogramm aitab luua mänguvõimaluste ehituspoe materjalidega, mis võimaldab lastel ja ka täiskasvanutel, eriti disaineritel, näha mängupotentsiaali igapäevastes vahendites. Töötoa kontseptsioon on loodud võttes arvesse laste kultuuri ja mänguteooriaid.