Maikuu teisel nädalavahetusel kogunetakse Garage48 raames taaskord selleks, et 48 tunni jooksul arendada mõni hea idee reaalselt toimivaks lahenduseks. Seekord on peateemaks laias plaanis rohetehnoloogiad ja kliimamuutuste leevendamine ning nende mõjudega kohanemine.

„Kindlasti on kõik kuulnud kliimamuutustest ja inimtegevuse mõjust keskkonnale - see on teema, mis meid kõiki mõjutab. Seepärast oleme otsustanud üheks nädalavahetuseks Garage48-ga jõud ühendada, et leida uusi nutikaid lahendusi, mis panustaksid puhtamasse tulevikku,“ ütles Keskkonnaministeeriumi asekantsler Meelis Münt.

Garage48 aitab kokku viia inimesed, kellel on väga head ideed ja inimesed, kel on võimekus ideede teostamiseks. Arendusnädalavahetusele on osalema oodatud keskkonnaspetsialistid, turundajad, projektijuhid, IT-spetsialistid, visionäärid, disainerid ja ka lihtsalt innovaatiliste ideega aktiivsed inimesed.

„Loodame, et saame vähemalt ühe toimiva ja vajaliku innovaatilise lahenduse, mis aitaks vähendada CO2 heidet ja ennetada või toime tulla negatiivsete kliimamuutuste mõjudega. Oleme omalt poolt välja pannud toetuse, millele võivad kandideerida kõik 48 tunni jooksul välja töötatud lahenduste omanikud. Keskkonnaministeeriumi antav toetuse summa 40 000 eurot on suurim Garage48 ürituste ajaloos,“ ütles Münt “Lisaks soovime tõsta ka inimeste teadlikkust kliimamuutuste olemusest ja näidata, kui palju me saame ise tegelikult ära teha.“

Eelkõige on oodatud seekord sellised ideed, mis on suunatud keskkonnasäästlikkusele, kliimamuutuste mõju ennetamisele või leevendamisele. "Seekordsele ürituse teemavalikule aitas kaasa rohe- ja puhaste tehnoloogiate aktuaalsus ja vajadus ning soov viia kokku keskkonnavaldkonna inimesi IT-kogukonnaga, et anda lisatõuge innovaatiliste ideede tekkeks,“ lisas Garage48 GreenTech Tallinn 2015 ürituse peakorraldaja Maarika Susi.

Garage48 GreenTech toimub 8.-10. mail Tallinnas, Tehnopolis (Mäealuse 2/1). Võistlustulle saamiseks tuleb ennast eelnevalt registreerida.