Kinobussi suvine filmirännak on jõudmas lõpusirgele. Enne viimast suvetuuri üritust 11. augustil, toimub aga KinoLaeva etapp: 9.-12.08 toimub Narva-Jõesuus rahvusvaheline rändav filmi- ja keskkonnafestival Moving Baltic Sea. Neli päeva kestev üritus toob kokku rahvusvahelise  seltskonna, uhke purjelaeva,  mitmekesise kultuuri- ja keskkonnaprogrammi ning mitmed teised põnevad ning kasulikud tegevused.

9.–12. augustini leiab Narva-Jõesuus aset suursugune rändfestival Moving Baltic Sea ehk kodumaiselt Läänemere lood. Festival, mis sai alguse 4. juulil Rostockis, vaatleb filmi läbi keskkonna ja keskkonda läbi filmi. Peamine eesmärk on ühendada erinevad rahvused ja kultuurid, et ühiselt pöörata tähelepanu neid ümbritsevale Läänemere öko- ja elukeskkonnale. Lähemalt uuritakse Läänemere regiooni rahvaste kultuuride vahelisi erinevusi ja sarnasusi ning viiakse läbi mitmed töötoad.

Tegevust jätkub igale vanusele:  nii saab kätt harjutada Lodja rändavates töökodades, lapsi rõõmustavad RMK Rebane ja Jänes, vee-elu saab uurida ja katseid teha mini merelaboris. Oma mõtteid ümbritsevast maailmast ja eluolust saab jäädvustada filmi, fotole, plakatile või hoopis kirjutada artikkel Euroopa kultuuriajakirja Plotki veergudele. Oma panuse saab anda ka teletöötoas päevaklipi valmistamisel. 

Rännaku dokumentaali, Rostockist Narva-Jõesuuni, näeb infotelgis ning lähedalt saab tutvuda ka purjelaevaga Lovis.

Võistlusmomenti pakub 48 tunnine filmitegemise võistlus „Jookse ja filmi”, mille start toimub 9.08 kell 17.00 ning lõpp 11.08 kell 17.00. Võistlusel meisterdatud filmid ja animatsioonid tulevad esitlemisele 11.08 õhtul, samas hääletatakse ka võitja, kes saab auhinnaks väärika montaažiprogrammi Avidilt.

Filmiprogrammi näeb igal õhtul suurel väliekraanil, kus näidatakse rahvusvahelisi lühifilme alaprogrammides „Tales from the Seaside” ja „Colours of Green”. Samuti tulevad esitlemisele ja auhindamisele Ida-Virumaa kooliõpilaste poolt tehtud jõe-teemalised filmid alapealkirja „Noortelt noortele” all ning Eesti loodus-, keskkonna-, ja tudengifilmid.

Festivali lõpetab teisipäeval 11. augustil filmikontsert: ansambel Kosmikud ja tummfilm „Noored kotkad” (1927).

Töötubade töökeel on inglise keel, abiks on ka eesti ja vene keele tõlgid. Iga päev väljuvad Narva-Jõesuusse Sillamäelt eribussid kolm korda päevas. Osalejatel ja külalistel on võimalik telkida hostel Laine territooriumil.

Kinobussi logo
Festivali pidulik avamine
Narva-Jõesuu linnapea Andres Noormägi eestvedamisel toimub 9. augustil kell 12.00 Narva-Jõesuu sadamas, kuhu ootame ka pressipilte tegema. Peale avapauku algab üks  peasündmusi: keskkonnakonverents „Terve mõistuse energia  - Läänemere regiooni heaks!”.

Moving Baltic Sea meeskond alustas seilamist purjelaev Lovis pardal 4. juulil Rostockist. Peatused on toimunud juba Gdanskis, Kaliningradis ja Riias. Peale Narva-Jõesuud suundutakse edasi St.Peterburi, mis ühtlasi on ka festivali viimane peatuspaik. Moving Baltic Sea peapromootor on Saksamaa lühifilmide festival Moviemiento ning Eestis koordineerivad projekti Kinobuss ning Rakendusökoloogia Keskus.