Laupäeval, 15. septembril toimub üleilmne Maailmakoristuspäev, millega kingitakse inimestele puhtam elukeskkond. Eesti suurima juubelikingituse tegemisel osaleb miljoneid inimesi 150 riigist üle maailma.

  • Jäätmed
  • 14. september 2018
  • Foto: Pixabay, CC Public Domain

„Eestit võidaks väikeseks riigiks pidada, kuid meie teod on suured ja võimsad,“ sõnas Riigikantselei EV100 korraldustoimkonna juht Jaanus Rohumaa. „Juubeliaasta puhul toimub maailma suurim kodanikualgatus, millega kingitakse puhtam maailm järgnevatele põlvkondadele,“ lisas Rohumaa.

Teeme Ära! juhi Eva Truuverki sõnul on suurimasse kodanikualgatusse kaasatud 150 riiki üle terve maailma. „See on olnud uskumatu teekond ja palju tööd, et kaasata miljoneid inimesi ühise eesmärgi nimel tegutsema. Tahan kõigile südamele panna, et veel on võimalus Eesti suurimast kingitusest maailmale osa võtta ja meie planeedile head teha,“ ütles Truuverk.

Maailmakoristuspäeval osalemine on endiselt avatud. Maailmakoristuspäeva meeskonnale saab oma koristusaktsioonist teada anda e-kirja või telefoni teel (talgud@maailmakoristus.ee; +372 57845599), edastades info koristuse toimumise asukohast ning talgujuhi kontaktandmed. Registreerumine on avatud ka veebilehel www.maailmakoristus.ee.

Maailmakoristuspäev ehk World Cleanup Day  toimub 15. septembril 2018. Tegu on maailma ajaloo suurima kodanikualgatusega, mis on alguse saanud Eestist ja mida juhitakse Eestist. Eesti eestvedamisel hakkavad ühel ja samal päeval maakera puhtamaks koristama korraga 150 riiki. Maailmakoristuspäev on Eesti suurim juubelikingitus maailmale.