Laupäeval 26. aprillil Tartu kesklinnas toimuval „Maale elama“ messil saavad linnainimesed valida 58 Eestimaa paikkonna seast sobivaima. Teist aastat messil osaleva Värska eestvedaja Meel Valgu sõnul pakutakse messil palju enamat, kui elukohta: „Me pakume tugevat kogukonda, sõbralikke naabreid ning looduslähedast keskkonda.“
- Bioneeri uudised
- 25. aprill 2014
Kogukonnad tutvustavad ennast ja oma piirkonna elamis-, õppimis- ja töötamis- ja ettevõtluse võimalusi. Kohal on meistrid ja konsultandid, kes jagavad praktilisi näpunäiteid ehituslikes küsimustes ning annavad nõu kinnisvara soetamise ning ettevõtluse alustamise osas. Avatud on messikohvik, kus saab mekkida Otepää, Seto ja Hiiumaa kohalikku toitu. Põnevat tegevust jagub ka lastele. Messi raames toimuval seminaril „Miks just maale?“ saab kuulata kaheksat erinevat maale mineku lugu.
Oma messiboksi ootavad huvilisi Abja, Alatskivi, Albu, Antsla, Avinurme, Emmaste, Emumäe, Halliste, Helme, Hiiu, Hummuli, Imavere, Juuru, Järva-Jaani, Kareda, Karksi, Kehtna, Koeru, Koigi, Kolga-Jaani, Korbe, Kuusalu, Käina, Kärla, Käru, Laekvere, Leisi, Lääne-Nigula, Mikitamäe, Misso, Muhu, Mõisaküla, Märjamaa, Orava, Orissaare, Otepää, Pöide, Pühalepa, Rannu, Roosna-Alliku, Rõuge, Saare, Sangaste, Suure-Jaani, Sõrve, Tamsalu, Torma, Türi, Tarvastu, Tõrva, Tõstamaa, Urvaste, Varstu, Vastseliina, Vigala, Viljandi, Väike-Maarja ja Värska.
Eilne Vikerraadio gallup näitas, et ühiskond toetab elanike maale kutsumise algatust – 84% vastanutest suhtus „Maale elama“ üleskutsesse positiivselt. Suurt huvi teema vastu näitab ka 10 tuhat külastajat kodulehel www.maale-elama.ee.
Kodanikualgatuse „Maale elama“ eesmärgiks on tõsta teadlikkust maal elamise suhtes, muuta ühiskonna hoiakuid positiivsemaks ning selle kaudu soodustada linnast maale elama asumise trendi. Märtsis tunnustas regionaalminister kodanikualgatust „Maale elama“ regionaalarengu auhinnaga.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta