Tartu Ülikooli loodusmuuseum kutsub huvipäevale, mis toimub 29. veebruaril kell 11:00-15:30. Seekord toimub huvipäev koostöös Tartu muuseuminädalaga, mis kulmineerub laupäeval teemapäevaga „Tartuga (digi)targaks“. Teemapäev on inspireeritud digikultuuriaastast.

 Huvipäeval „Kaduvad liigid läbi digilahenduste“ jätkub tegevusi igas vanuses loodusehuvilisele. Mängime otsimismängu Tartu Ülikooli loodusmuuseumi püsinäitusel, uurime maailma kaduvaid liike mobiiltelefoni ja QR koodide abil. Meisterdamistoas meisterdame eksootilisi loomi orangutangi, kilpkonna ja lõvi. Lemmikloomade õpitoas – kell 11:30 ja 13:30 – tutvume muuseumi eksootiliste lemmikloomadega: tarantli, roheleeguani, kuningpüütoni, ämblike ja teistega.

TÜ loodusmuuseumis on avatud näitused „Elurikas Emajõgi“ ja „Maailm seljakotis. 100 aastat loodusteaduslikke ekspeditsioone“, millest viimane on pühendatud rahvusülikooli 100. aastapäevale.

Huvipäev „Kaduvad liigid läbi digilahenduste“ toimub laupäeval, 29. veebruaril kell 11:00–15:30 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis, Vanemuise tn 46. Osalema on oodatud kõik huvilised nii lapsed kui täiskasvanud! Osalemine muuseumipiletiga.

Huvipäeva korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.