Uue aasta esimesel huvipäeval, 5. jaanuaril oodatakse kõiki huvilisi Tartu Ülikooli loodusmuuseumisse uurima vulkaanide saladusi ja leidma vastuseid küsimusele, miks vulkaanid purskavad. Otsimismängus tutvutakse aga erinevate talvelindudega.

Huvitavaid ja harivaid tegevusi jätkub huvipäeval igas vanuses loodusehuvilistele. Toimuvad erinevad õpitoad. Geoloogi juhendamisel uuritakse, miks vulkaanid purskavad ja kuidas tekib hiidlaine. Räägitakse, millised on suurimad vulkaanipursked maailmas ja juttu tuleb ka viimati aktiviseerunud Etna ja Krakatau vulkaanidest,” sõnas huvipäeva juhendaja TÜ loodusmuuseumi loodushariduse koordinaator Külli Kalamees-Pani.

Otsimismängus õpitakse tundma lindude elu talvel ja ka erinevaid linnuliike, keda Eestis talvel kohata võib ­– siidisaba, händkakk, jäälind, vesipapp, rasva- ja sabatihane, kirjurähnid, laanepüü, puukoristaja ja teised. Põnevas õpitoas meisterdatakse lindudele mõnusaid seemnemaiuseid, mida saab hiljem ise loodusesse lindudele maiustamiseks viia.                                                                                                                                                                

Huvipäev toimub 5. jaanuaril kella 11.00-15.30 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis. Osalemine muuseumipiletiga. Osalema on oodatud nii lapsed kui täiskasvanud.

Huvipäeva korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute keskus.