"Tähtpäevad taimetoiduga" on Vegan Restoran V peakoka ja perenaise uus vegan-kokaraamat, mille seitsmes peatükis leidub 100% taimetoiduretsepte enam levinud tähtpäevade tähistamiseks.

Raamat pakub üle kuuekümne retsepti, tutvustades nii taimset jõululauda kui ka pikniku- ja sünnipäevatoitusid. Näiteks saab teada, kuidas valmistada pähklitest taimset pashat ning maitsvat võileivatorti. "Muidugi sobivad kõik retseptid ka igapäevaseks nautimiseks," lisab Vegan Restoran V peakokk Mikk Mägi. 

Igas peatükis leidub eel- ja pearoogi, suupisteid, magustoite ja jooke. Raamatu retseptid koosnevad ainult taimset päritolu toiduainetest, välistades liha, loomadelt pärinevat piima ja piimatooted ning muna. Märgistatud on ka toortoit ning gluteenivabad road.

"Veel ühe eestikeelse kokaraamatu ja ka oma restoraniga püüame murda müüti igavast ning üksluisest taimetoidust. Tegelikult on taimetoidumaailmas väga palju põnevat ning uue raamatuga pakumegi välja ideid erinevateks aastaaegadeks, näidates, et taimetoit võib olla põnev, maitsev ja toitev igal ajal." selgitab Mikk Mägi.

Raamatu autorid, Mikk Mägi ja Loore Emilie Raav, on ka ise taimetoitlased ning peavad Tallinna vanalinnas taimetoidurestorani Vegan Restoran V.

Fotode autor on Krõõt Tarkmeel.

Raamatuesitlused toimuvad 13.novembril kell 17:30 Viru Keskuse Rahva Raamatus ja 14.novembril kell 17:30 Tartu Kaubamaja Apollos. 

Raamatu on novembris 2014 välja andnud kirjastus Pegasus.

Lisainfot raamatu kohta