Teeme Ära talgupäeva meeskond kutsub üles kõiki eestimaalasi valima talguveebist sobivad talgud ja end 4. mai talgupäevale osalejana kirja panema. Huvilised saavad end osalejana kirja panna talguveebis aadressil www.teemeara.ee, klõpsates avalehel suurt rohelist nuppu „Liitu talgutega“   

Head talgusõbrad, suur rõõm on teile teatada, et tänasest on võimalik juba 668 talgu seast sobivaim välja valida ning end talgutele kirja panna. Erinevaid talgutöid, mille seast valida, leidub mitmeid:  saab puid laduda, spordiradasid vuntsida, elulistel teemadel arutada, kangastelgedel kududa, metsatukast prügi noppida, mänguväljakuid turvalisemaks muuta ning palju-palju muud.

Endiselt võib registreerida ka uusi talguid, selleks on Teeme ära koduleheküljel sinine nupp „Korralda talgud“, millel saab klõpsata mai alguseni. Teeme Ära meeskond soovitab märkida talguveebi ka need talgud, mis toimuvad vahetult enne või pärast 4. mai talgupäeva. 

Talgute korraldamise hõlbustamiseks teevad talgupäeva partnerid igal aastal erinevaid pakkumisi. Jooksvalt täienevate partnerite pakkumistega saab lähemalt tutvuda siin: www.teemeara.ee/talgujuhile/pakkumised. Talgupäeva korraldamisel on ühtlasi abimeheks ka talgupäeva stardipakett ning nõuanded ja materjalid, mis on ka leitavad kodulehelt.

Eesti Korteriühistute Liit kutsub korteriühistuid kaasa lööma

Eesti Korteriühistute Liit ja Teeme Ära talgupäeva meeskond kutsuvad taas kõiki korteriühistuid vaatama üle oma koduümbrust ja leidma seda, mis vajab korrastamist, parandamist või ehitamist ning panema oma talgud kirja 4. mail toimuvale Teeme Ära talgupäevale. 

Talgupäeva eel on paras aeg mõelda, mida üheskoos korteriühistus ära teha saaks, olgu selleks siis õueala korrastamine, trepikoja värvimine, tulevikku vaatav aruteluring või mõni muu kasulik ettevõtmine. Kui idee olemas, tuleks kõik tegevused läbi mõtelda, tööde jaoks vajaminevad vahendid (korteriühistu, majaelanike või partnerite abiga) hankida ning majaelanikud talgutele kutsuda. 

Spordipealinn kutsub sporditalguid korraldama

Spordipealinn 2013 Ida-Virumaa kutsub Teeme Ära talgupäeval 4. mail 2013 üle Eesti sporditalguid korraldama! Korrastame üheskoos spordiradu ja -rajatisi, mänguväljakuid ning matkaradasid. Kui Sul omal talguideed ei ole, siis löö kampa oma kodukooli, lasteaiaga või spordiklubiga – kindlasti leiate mõne vajaliku töö, mis talgukorras ära teha. 

Teeme Ära talgupäeva eestvedaja, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liige Tarmo Tüür ütles, et tänavu on talguid registreeritud veelgi suurema innuga kui eelmisel aastal. „Just praegu on õige aeg teha tutvust Eestimaa tänavuse talgukaardiga ning mõelda ja otsustada, kuidas oma talgupäev sisustada. Praegu jõuab veel ka ise talguid korraldada, kui tundub, et miski vajaks 4. mail ühist ärategemist,“ selgitas Tüür. Ta lisas, et talgute kirjapanek talguveebi on avatud mai alguseni.

Kui talgud on registreeritud, saab talgujuht ka spetsiaalse stardipaketi, mis aitab talgupäeva paremini ette valmistada. Talgute stardipakett sisaldab praktilisi abivahendeid ning nõuandeid tegusa ja mõnusa talgupäeva korraldamiseks. Seal on esmaabitarbed, mõni paar töökindaid, värvipott, ehitus- ja aiapoe sooduskupong, CD-plaat „Talgulugude kogumik 2013“, ajalehe Talguline värske number, teed, šokolaadi, peotäis kevadisi seemneid, talgukuulutused ja Talguhundi kleepsud, samuti kriisijuhend, hulk praktilisi nõuandeid ning häid soove.

Teeme Ära talgupäev peetakse taas mai esimesel laupäeval, 4. mail, mil iga kogukond saab ise otsustada talgupäeva tööd ja tegemised. Teeme Ära talgupäeva meeskond ja Eesti Rahva Muuseum kutsuvad inimesi jätkuvalt talgulugusid jagama. Seda saab teha talguveebis aadressil http://www.teemeara.ee/talgulood.