Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad kogub erakorralise annetuskampaaniaga raha kanade puurispidamise keelustamiseks Eestis, et päästa sadu tuhandeid linde suurtest piinadest.

Organisatsioonile on õla alla pannud lahke suurannetaja, kes kahekordistab detsembris kõik vähemalt 10-eurosed püsiannetused. 

Sügisel tõi Nähtamatud Loomad ETV Pealtnägija saates esmakordselt avalikkuse ette seni kiivalt varjatud julmad ja enneolematud kaadrid Eesti suurimate munatootjate puurikanalatest. Sellele järgnes suur avalik tähelepanu ja hulgaliselt meediakajastusi.

Kantar Emori avaliku arvamuse uuringu kohaselt toetab 78% Eesti elanikest puuride keelustamist ja pooldab üleminekut vabapidamissüsteemidele. 
Nähtamatud Loomad koos oma võimsa ja hooliva kogukonnaga on suutnud keelustamise initsiatiivi viia poliitikute lauale ja on arvamusel, et kanade puurispidamise keelustamine Eestis on võimalik. 

“Oleme kaardistanud ja planeerinud 2024 suure ja mõjusa kampaania, mis võtab arvesse kõiki õppetunde, mis karusloomafarmide keelustamisest kogusime. Nüüd on oluline teha suur pingutus, et tagada selle kampaaniaplaani õnnestumiseks ka rahalised ressursid.” kommenteeris Nähtamatute Loomade tegevjuht Kristina Mering. “Me pistame rinda suurte korporatsioonidega, kelle puhul ainuüksi turunduseelarved võivad olla juba suuremad kui meie organisatsiooni kogu aastakäive. Seega on oluline, et meie toetajate kogukond mobiliseeruks ja seisaks ühiselt kannatavate lindude eest,” lisas Mering.

Annetuskampaania koos suurannetaja panusega kestab vaid detsembri lõpuni. 

"Kingi kanadele vabadus" kampaaniavideo

Kampaania koduleht