Seksuaalenergia on üks võimsamaid jõude meie elus. Seksil on vägi tervendada või haigeks teha, avada uks ülemeeleliste naudingute maailma või sulgeda meid sõltuvuse kammitsaisse. Seekord avastame seksi tervendavat väge.

Ajal, mil pornograafia on kohati kättesaadavam kui kooliharidus ning suur osa vaimseid õpetusi rakendatud kasumiteenimise vankri ette, võib tunduda vanamoodne ja naermaajav kõnelda seksuaalsuse pühadusest. Ometi on seks ühest kolmest müstilisest eluaspektist, mis siiani ei allu veel täielikult inimmõistuse analüüsile ega tahtejõu kontrollile. Koos sünni ja surmaga kuulub seksuaalsus ürgsete ja inimesele igiomaste kogemuste hulka, mil võime tajuda jumala ligidalolu  või  kaasaegsemalt väljendudes -  muutunud teadvuse seisundeid.  

Kuidas see kõik alguse saab

Inimese seksuaalne areng algab viljastumise hetkest, sest ema mõtted ja tunded mõjutavad areneva lapsukese minapilti märksa rohkem kui suhted hilisemas elus näiteks koolikaaslaste või partneriga. Hilisem elukogemus on esimeste tundeaistingute ja mõttevirvenduste peegeldus. Seepärast vajame me kõik emasid, kes nii ennast kui meie isasid südamest armastaksid, et võiksime lastena areneda julgeteks, tugevateks ja elujaatava seksuaalsusega täiskasvanuteks.

Järgmine oluline etapp meie seksuaalses arengus on beebiiga. Me kõik vajame puudutusi, füüsilist lähedust, naudingut – sündimise hetkest alates! Väikelaps kogeb küll seksuaalenergia väge oma kehas, kuid ei seosta seda veel seksi või soojätkamisega. See on lihtsalt loomulik lõdvestunud ja naudisklev olek tema jaoks, mille võib anda ema rinna imemine, alasti pikutamine päikesepaistel või kaisusolemine. Tegelikult on lühinägelik seostada seksuaalsust üksnes suguelundite või soojätkamise akti enesega – seksuaalenergia ehk eluenergia voolab meie kehades mühinal ka näiteks tantsides või midagi uut luues, sportides, palvetades või naudinguga tööd tehes.

Suurem osa tänaseid täiskasvanuid on ilma jäänud puudutustest ja sülesolemisest, mida nad imikuna nii hädasti vajasid. Raamatu „Contiinum Concept“ autor Jeanne Liedloff kirjutab, et kuni beebi iseseisva liikumisvõime arenguni (roomamine) vajab ta pidevat süleskandmist, et kontakt ema või teiste hooldajatega oleks piisav. Läänemaailmas käsitleti sellist teguviisi aga aastasadu „ärahellitamisena“, mis ohustavat inimese hea iseloomu kujunemist. Tegelikkuses kinnitavad ka tänased teadusuuringud, et õnnelikud lapsed ja inimesed kasvavad peredes, kus puudutusi ja hellust jagatakse mõõdutundetult.

See meeletu hukas maailm ja tervenemine

Ent mis saab siis, kui meie lapsepõlv ei meenutanud nii väga Eedeni aeda, kui seda täna ehk sooviksime? Puudutustest ja armastuseenergiast ilma jäänud beebi hakkab kogema iseennast ülejäänud maailmast ja inimestest eraldatuna. Enamik vaimseid õpetusi ja praktikaid on seepärast rajatud just eraldatusetunde ületamisele ja ühtsuse taaskogemisele universumiga. Jumalikkusest otsitakse kontakti taastamise oskust teiste inimestega. Vahel jäävad inimesed aga õpetustesse kinni ja unustavad oma esialgsed kavatsused. Täpselt samamoodi võib kinni jääda juhuseksi kogemustesse, mis tekitavad küll hetkelise naudingu, kuid ei ravi hingehaavu ega taasta lapsepõlves kaduma läinud kontakti emaga ja ümbritseva maailmaga.

Kui inimene pole rahul seksuaalsuhetega oma elus, võib abi leida näiteks energeetiliselt teadvustatud seksist ehk tantrast, soovitavad idamaise armukunsti õpetajad Liisa Vask ja Moses Somananda Maimon. Oskus lõdvestuda, julgus oma tundeid tunda ja väljendada ning  kindlus meeldivate inimestega kontakti luua – seda kõike praktiseeritakse tantristliku seksi koolitustel. Kui inimese energiaväli on varasematest blokeeringutest puhas, asutakse hingamistehnikate ja loova visualiseerimise harjutustega seksuaalenergiat juhtima. Tantrat praktiseerides võib kogeda vaimset ärkamist, tunde kestvaid multiorgasme ning suurt õndsus- ja ühtekuuluvustunnet ümbritseva maailmaga. Muuhulgas kõike seda, mis lapsepõlves puudu jäi.

Kui soovid tantrast ja ekstaatilistest suhetest rohkem teada saada...

... vaata filme „Don Juan DeMarco“ (USA, 1995) ja „Bliss“ (USA, 2007)

... loe raamatuid „Tõelise mehe tee“, autor David Deida, ja „Tantra ehk seks hingele“, autor Moses Somananda Maimon

Samuti võib energeetilisi blokeeringuid vabastada spetsiaalne massaaž ehk keha energeetiliste punktide mõjutamine. Ent lisaks füüsilistele harjutustele on inimesel seksuaalseks tervenemiseks vaja muuta oma minapilti ja maailmanägemust. Enese armastamine ja aktsepteerimine sellisena, nagu me oleme, on terve seksuaalsuhte aluseks.

Samuti leppimine elus ette tulevate situatsioonidega, näiteks lahusolek kallimast, lähedase haigus või ajutine kurnatus. Inimesed ei ole masinad, kes 24 tundi ööpäevas ainult seksist mõtleksid ja kogu oma vaba aja armatsedes veedaksid. Ja nagu ütleb tabavalt koolitaja Johan Ekenberg oma raamatus „Seks – kiirtee jumala juurde“, siis taevalik seks saab alguse meie südamest.

Oskusest teise inimesega lähedust luua ja hoida, teda armastada ja tema vajadustega arvestada. Samuti usub Ekenberg, et ehkki maailmas on kümnete kaupa inimesi, kellega on tore vestelda ja keda hea meelega kallistame, leidub neid, kellega armukunsti jagamine meile tõelist naudingut võiks pakkuda, vaid mõni üksik. Seepärast tasub kauaotsitud kallist inimest hoole ja armastusega hoida ning tema eest hästi hoolitseda.

Müstiline naudingumaailm ja ürgnaiselikkus

Tantristlik seksuaalpraktika tähendab sisuliselt partnerite energiaväljade ühtlustamist, ühise energiaringi loomist ja seejärel üheskoos energiate liigutamist, harilikult vaagnapiirkonnast üles südame või pealae suunas. See toimub nagu tants hea paarilisega – mehe ja naise liigutused või praktikad erinevad mõnevõrra, kuid toimuvad sünkroonis ning kui mõlemad paarilised on „tantsus“ sees, kaovad selged piirid, kes juhib ja kes on juhitav. Aja- ja ruumitaju võib muutuda (või sootuks kaduda!) ning inimesed kogevad ekstaasi üheainsa lõputu hetkena. Seejuures on oluline märkida, et pronofilmidest tuttavat aktiivsemale aeroobikasessioonile sarnanevat vehkelmist-õõtsumist-rabelemist ei toimu. Tantravahekorras ollakse tunde; tavamõistes aktiivne seks mõjuks sellisel puhul kurnavalt.

Ent tantristlik armukunst ei ole ainus viis ekstaasi kogeda. Vahelduse mõttes võib alati ka ühe särtsaka tša-tša või samba oma magamistoas repertuaari võtta ja miks mitte varaste hommikutundideni „tantsida“. Täpselt samamoodi, nagu tantras, on võimalik ka väga jõulise ja kirgliku seksiga ajataju kaotada ning multiorgasme kogeda. Suurepärase seksi saladuseks on partnerite omavaheline usaldus ja ühendus, mis võib tekkida üheks ööks ka ainult kehakeemia baasil, kuid pikemaajalises suhtes vajab kindlasti tööd emotsionaalse avatuse ja läheduse loomise nimel.

Emotsioonitu seks muutub kiiresti igavaks ja banaalseks. Usaldus saab tekkida aga üksnes ennast avades ja aus olles. Usaldusel, muide, on kombeks aja jooksul kasvada ja võimenduda. Kui ma julgen usaldada, tajub partner selle ära ning õigustab mu usaldust oma tegudega; pidevas kontrollihirmus elades tekib aga paratamatult kiusatus nimme midagi pahelist ette võtta või endasse sulguda ning liiga head seksi sellisest suhtedünaamikast loota ei maksa.

Mõtle kaasa!

Heas toonuses armuelu tuleb kasuks ka sünnitamisel. Ehk nagu kogenud ämmaemand ja kultusraamatute autor Ina May Gaskin tabavalt ütleb: „Täpselt seesama energia, mis beebi naise kõhus arenema paneb, aitab lapsukese sealt ka kõige paremini välja, kui aeg on käes.“ Seepärast soovitatakse naistel raseduse ajal sügavalt lõdvestavat hingamist harjutada ning vaagnapõhjalihaseid treenida. Ja Gaskini sõnul pole mitte midagi ebatavalist selleski, kui sünnitustoas viibiv paar natuke ameleda otsustab. „Suudlemine ja rindade puudutamine võib teha sünnituse juures imesid!“

Heade seksuaalsuhete aluseks on lisaks omavahelisele usaldusele ja avameelsele suhtlemisele ka meheliku ja naiseliku polaarsuse mõistmine. David Deida kirjutab oma eesti keeleski ilmunud raamatus „Tõelise mehe tee“ põhjalikult, kuidas mees oma ürgse väe endas üles leida võib ning mil moel seda ürgisast olemist igapäevaelus praktiseerida. Iidsete India suutrate – tuntuim suutra on ilmselt kama suutra – põhjal koostatud raamatust leiavad inspiratsiooni ka naised. Sest Deida, kes julgustab mehi olema Tõelised Mehed, kinnitab, et selline mees vajab enda kõrvale ehtsat Jumalannat. Just sellist ürgset, veetlevat, emotsionaalset ja natuke müstilist naist, kes on peidus igas naises. Tuleb ta vaid üles leida ja lubada tal unest ärgata!