8. novembril toimub Tallinnas alustavate ettevõtjate üritustesarja StartSmart! järjekordne seminar Healthtech4Business. Üritusel esinevad biotehnoloogia eksperdid Põhjamaadest, kes jagavad teadmisi sektori arengusuundadest ja esitlevad tervisetehnoloogia edukamaid ärimudeleid. Konverents on nähtav ainult reaalajas.

„Eestis peetakse idufirmadest rääkides silmas eelkõige infotehnoloogia ja mobiilivaldkonda, kuid unikaalsed ärimudelid võivad peituda ka eluteaduste ja tervisetehnoloogiate valdkonnas. Pärast pikka vaheaega on eluteadused tõusmas investorite huviorbiiti, Eestil on siinkohal võimalus õppida mujal maailmas tehtud vigadest ning leida paremaid lahendusi rahvusvaheliseks kasvuks. Siiani on peamiseks murekohaks olnud teadustulemuste kommertsialiseerimine," rääkis Heidi Kakko, Eesti Arengufondi investeerimisettevõtte SmartCap juht.

Seminaril jagavad teadmisi biotehnoloogiasektori 25-aastase kogemusega Seppo Olavi Mäkinen, Copenhagen Life Science Advisors võrgustikku juhtiv Jarne Elleholm, juhtmevaba tervishoidu pakkuva MedWiz'i asutaja Henrik Jensen ja mitmeid biotehnoloogia riskikapitalifonde juhtiv Nora Kaarela.

Samal päeval leiab aset ka praktiline töötuba, kus alustavad tervisetehnoloogia valdkonna ettevõtjad saavad mentoritega konsulteerida ja oma ärimudelit täiustada. Henrik Jensen, MedWizi asutaja ja juht, rõhutab mentorluse tähtsust: „Vastavalt Stanfordi Ülikooli uuringule saavutasid tehnoloogiaettevõtjate kursuse meeskonnad, kel oli mentor, oluliselt parema keskmise tulemuse kui meeskonnad, kellel mentor puudus. Vahe oli väga suur, aga mitte üllatav- keskmine mentoritega tiimi tulemus oli 6st võimalikust punktist 5.39 ja mentoriteta tiimi tulemus 3.92."

Heidi Kakko täpsustas: „Infotehnoloogia ja eluteaduste valdkonnad on ärilises mõttes väga erinevad – näiteks investeeringute mahtude, tööstusharu regulatsioonide ja toote turuletoomise aja ning kulude osas." Healthtech4Business seminar näitab teid, kuidas teadusest ärini jõuda. Seminar on mõeldud kõigile ettevõtlushuvilistele, kel plaanis oma äriideed arendada, lisas Kakko.

Õhtul toimuv Demo Pitching Night võimaldab saada äriideedele valdkonna mentorite tagasisidet.

StartSmart! on konverentside, praktiliste seminaride, töötubade ja võrgustikku laiendavate ürituste sari, mis on suunatud Eesti ja Soome alustavatele ettevõtjatele. Üritustesari kestab 2013. aasta keskpaigani ja seda organiseerivad koostöös Eesti Arengufond, Aalto Ülikool Soomes, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Technopolis Ülemiste, ja konsultatsioonifirma BDA Consulting. Seekordne StartSmart! seminar korraldatakse koostöös Tehnopoli, Eesti Tervisetehnoloogiate klastri ja Eesti Tervise Fondiga. Projekti rahastas osaliselt Euroopa Liit Kesk-Läänemere Interreg IVA programm 2007-2013.

Videosid saab järgi vaadata Youtube kanalis.