Esmakordselt Eestis saime mais-juunis Kooraste Suurjärvel veebikaamera vahendusel jälgida tuttpüttide pesaelu. Kuidas läks aga püttidel pärast pesast lahkumist, mil linnud kaamera vaatevälja enam ei sattunud?
- Elurikkus ja looduskaitse
- 25. september 2020
- Foto: Pixabay, CC Public Domain
Kaameraga pesast lahkus tuttpütipaar koos kolme pojaga 5. juunil (loe uudist). Juulis võis kogu pesakonda järvel tegutsemas näha, kuid augustiks oli üks poeg kadunud ja suureks kasvas siiski vaid kaks poega. Ju sattus üks poegadest mõne röövlooma- või linnu saagiks.
Suur rõõm on teatada, et ka esimesel kaameraga jälgitud pütipaaril, kelle pesa ja munakurn 12. mail tormis hävis (loe uudist), õnnestus siiski järelkurna pojad üles kasvatada. Tuttpütipaar ehitas uue pesa algsest kohast ligemale 150 meetri kaugusele turvalisemasse kohta tihedasse roostikku ning vanalinnud lahkusid pesast samuti kolme pojaga jaanilaupäeval, 23. juunil. Kõik kolm poega kasvasid suve lõpuks ka suureks.
Kooraste Suurjärvel pesitses sel suvel vähemalt neli paari tuttpütte. Ülejäänud paaridel nii hästi siiski ei läinud – kolmas paar kasvatas üles vaid ühe poja ning neljas jäi sootuks ilma poegadeta.
Otsepilti tuttpüti pesast vahendas Eesti Ornitoloogiaühing koostöös Beta Group’iga, foorumit pidas Looduskalender, ülekannet võimaldas Elisa.
Tuttpütiaastat toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta