Kui seni pidi loomaomanik vaktsineerima oma lemmikuid igal aastal, siis marutaudi vähenemise tõttu võib edaspidi kasse ja koeri vaktsineerida maksimaalselt iga kahe aasta tagant.
Kui seni pidi loomaomanik vaktsineerima oma lemmikuid igal aastal, siis marutaudi vähenemise tõttu võib edaspidi kasse ja koeri vaktsineerida maksimaalselt iga kahe aasta tagant.
- Elurikkus ja looduskaitse
- Maaeluministeerium
- 23. juuli 2009
- Pildistas Katrin Jõgisaar, Bioneer.ee
Veterinaar- ja Toiduameti projektijuhi Enel Niine sõnul tuleb silmas pidada, et kui lemmiklooma on tänavu juba vaktsineeritud, siis ei tähenda see automaatselt, et sama tuleval aastal enam tegema ei peaks. „Uue süsti tegemise aeg sõltub sellest, kas viimane tehtud vaktsiin on ühe- või kaheaastase mõjuga,“ rääkis Niin. „Infot leiab selle kohta kas vaktsineerimispassist või siis tuleks küsida loomaarsti käest. Seda on väga oluline jälgida.“
Lemmikloomade marutaudivastase vaktsineerimise sätestab marutauditõrje eeskiri, mille järgi vaktsineerimise sagedust 20. juulist muudetigi. Kuigi eeskiri seda otseselt ei nõua, soovitatakse jahikoeri marutaudi vastu ka edaspidi vaktsineerida iga aasta.
Lemmikloomade vaktsineerimise sageduse pikendamine ning marutaudijuhtude harvenemine looduses ei tähenda siiski seda, et marutaudiohtu Eestis ja eriti piirialadel enam üldse ei oleks. Eelmisel aastal avastati Eestis marutaudi kolmel korral − Harjumaal rebasel ja koeral ning Raplamaal lambal. Tänavu on leitud kaks marutaudis rebast Põlvamaal ning üks Võrumaal – kõik kuni nelja kilomeetri kaugusel Venemaa piirist.
Marutaud on loomade ja inimeste ägedakujuline närvisüsteemi kahjustav viirushaigus, mis lõppeb alati haigestunud isendi surmaga. Täpsem informatsioon marutaudist Veterinaar-ja Toiduameti kodulehel: http://www.vet.agri.ee/?op=body&id=50
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta