"Kassipojahooajaks" nimetatakse kasside paljunemisperioodi, mil tänavatele sünnib meeletult palju soovimatuid pesakondi ning varjupaigad on puupüsti kasse täis. Palju räägitakse kassipojahooajast kevade hakul, kuid tegelikkuses on kasside arvukus varjupaikades väga suureks probleemiks varakevadest kuni lausa hilissügiseni välja. Varjupaikade MTÜ hoole all on hetkel üle 600 kassi ja neist üle 200 on kassipojad.
- Elurikkus ja looduskaitse
- 11. august 2023
- Foto: KAs see kass võiks elada sinuga ja sinu kulul järgmised 20 aastat? / Varjupaikade MTÜ
Varjupaikade MTÜ sõnul on koduootavaid kasse rohkem, kui kodupakkujaid. “On selge, et kasside arvukus Eestis on liiga kõrge ja seetõttu tuleks nende paljunemist piirata. Kassiomanike otsene panus oleks, et steriliseerimata ja kastreerimata kasse omapead jalutama ei lastaks,” selgitas Varjupaikade MTÜ kommunikatsioonijuht Anni Anete Mõisamaa
Siiski on loomapidamiskultuuris märgata teatavat arengut.
“Varjupaika sattuvatest loomadest on kõige enam steriliseeritud-kastreeritud ja kiibistatud just Tallinna kassid. Tänu sellele ei leidu Tallinnas enam nii palju kassikolooniaid kui näiteks mõne aasta eest ja kogemata hulkuma saanud loomad on võimalik omanikuga kiiresti taas kokku viia. Maapiirkondades on probleem aga paraku endiselt väga suur,” lisas Mõisamaa.
Koduta kasse on võimalik aidata pakkudes neile hoiukodu või tehes annetuse. Rohkem infot.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta