Bioneer küsis Uuskasutuskeskuse uuelt juhilt Katriin Jüriskalt mõned küsimused.

Meedias on olnud juttu, et Uuskasutuskeskus on pankroti äärel. Kuidas sellega olukord on?

Pankrotiavaldus on sisse antud, aga on olemas ka kokkulepe pankrotihalduriga ajapikenduseks tingimusel, et oleme jooksvalt kasumis. Minu ülesanne Uuskasutuskeskuses ongi kajastada kuni oktoobrini neid muutusi ja edasiminekuid nii palju kui võimalik. Eesmärk on saada kokkuleppemenetlus ja võimalus tegevuse jätkamiseks. Siis saaksime ka võlausaldajatele tasuda mingid protsendid.

Kas te ise hindate võetud ülesande teostatavaks?

Jah täielikult!

Millised need muudatused on, mida te teha plaanite?

Hästi palju on sisulisi muudatusi, mida on ka silmaga näha. Kaup on paremini jagatud ja inimestele kergemini leitav. Meil on ka väike butiiginurgake, kus leidub siis veidi erilisemat ja paremat kraami. Me oleme näiteks raamatud pannud välja riiulite peale, et inimestel oleks kohta ja ruumi vaadata ja lapata. Korrastame ka hobikaupade nurka. Üritame siin vanas majas, nii palju kui võimalik on, muuta olukorda paremaks, puhtamaks ja ilusamaks.

Kas teil on plaanis riided oma poodides ära jagada ka suuruste järgi? Et inimestel oleks kergem enda mõõtudele vastavaid riideid leida?

Hetkel me tegeleme saalide korrastamisega. Me oleme jõudnud riided ära jagada tüüpide järgi, aga suurusteni pole veel jõudnud. Aga kui inimene tuleb konkreetset asja otsima, siis on tal kergem ka numbrit leida, kui asjad on tüübi järgi jagatud.

Kas Uuskasutuskeskuse vabatahtlikud jätkavad?

Jah, kindlasti! Vabatahtlikud on hästi toredad olnud. Meil ongi järgmiseks plaanis oma vabatahtlikud läbi helistada ja uurida, kes ja kuidas panustada saaks.

Kuidas näeb välja vabatahtliku päev Uuskasutuskeskuses?

Vabatahtlikud teevad kõike, mida parasjagu vaja teha on. Öelgem nii, et vabatahtliku päev on tavaline tõhus tööpäev.

Kuidas vabatahtlikuks saadakse?

Meile tuleb lihtsalt märku anda – kas siis meie kodulehel (www.uuskasutus.ee) olevate kontaktide kaudu või muul moel. Siis lepime kokku, kuidas edasi töö toimuma hakkab.

Palju teil vabatahtlikke on?

Aegade algusest saati on meil vabatahtlikke kokku umbes sada inimest.

Kas Uuskasutuskeskus ootab endiselt inimestelt erinevat kraami?

Ikka! Meil on nüüd kõik kraam läbisorteeritud ja palju asju müüsime maha ka hiljutistel sooduspäevadel. Väljas on uus kaup. Hetkel midagi välja ei praagiks.

Kui inimesed tahavad Uuskasutuskeskusesse midagi tuua, siis mida selleks tegema peab?

Kaupa saab tuua igal päeval, terve lahtiolekuaja jooksul. Kuid siinkohal tahaks inimestele meenutada, et ootame siiski terveid ja puhtaid asju.

Kas kiputakse musti asju tooma?

Jah, mõnikord tuuakse siia prügi. Sellest võiks küll hoiduda.

Millised on Uuskasutuskeskuse pikemad plaanid?

Kui meie kokkuleppemenetlus õnnestub, siis tahaksime Uuskasutuskeskusele leida ka mingid uued ruumid. Siin vanas majas on näiteks talvel väga külm. Uusi pindu otsime me mitte ainult Tallinnast, vaid ka väljapoolt seda. Kui näiteks kuskil maakonnas oleks aktiivseid tegijaid, kes tahaksid pinna võtmise enda peale võtta, siis sellised tegijad oleksid oodatud.

Kas see tähendab, et kui mõni Bioneeri lugeja saab Uuskasutuskeskusele väga soodsa hinnaga ruume pakkuda, võib ühendust võtta?

Jah, võib küll.

Millised need Uuskasutuskeskusele sobivad pinnad olema peaksid?

Nii 100 kuni 200 ruutmeetrit pinda peaks kindlasti olema ja seda kuskil võimalikult käidava koha peal. Selliseid kohti me praegu otsime.