Täna algab Tallinna ja Tartu Kaubamajas heategevuskampaania, millega kogutakse raha lasterikaste perede toetamiseks. Summa koguneb Kaubamaja 50nda juubeliaasta toodete müügist ning see läheb perede elamistingimuste parandamiseks.

kAUBAMAJA KAMPAANIATOOTED

„Juubeliaasta heategevuskampaania on suunatud eriti suurte – seitsme ja enama lapsega perede abistamiseks,“ rääkis Tallinna Kaubamaja müügi- ja turundusdirektor Enn Parel. „Kampaania viime läbi  koostöös Dhrarma Sihtasutusega, kes toimetab kogunenud summa abivajajateni ning aitab peredel selle eest vajalikke esemeid muretseda.“

„Kaubamaja 50“ märgistusega kampaaniatooteid saab terve aasta jooksul osta Tallinna ja Tartu Kaubamaja kõikide osakondade kassade lähedusest. Müügil on pehmed ja plastikust helkurid, käsitöötrühvlid, magusad ja soolased mandlid, apelsinimaitseline sefiir, apelsin tumedas šokolaadis ning spetsiaalsed käsitsi valmistatud ja moekaubast inspireeritud martsipanikujud. Igalt ostult läheb heategevuseks kolm krooni.

SA Dharma heategevusfondi tegevjuhi Malle Eenmaa sõnul on praegu suurimaks mureks perede elamistingimused. „Paljulapselistel peredel amortiseeruvad eluruumid ja kõik sinna juurde kuuluv tunduvalt kiiremini. Seetõttu on abi oodatud eelisjärjekorras remondiks vajalike ehitusmaterjalide, ahjude, pliitide aga ka voodite ja naride ostmisel. Kodumasinatest on väga oodatud pesumasinad,“ loetles Eenmaa.

Eenmaa sõnul on annetuste paigutamisel alati arvestatud, et lisaks elementaarsete elamistingimuste täitmisele on vaja tuua ka natuke rõõmu ja meelelahutust. „Loodetavasti jätkub kõikide heade inimeste annetustest ka lastele sportimisvõimaluste loomiseks, sest peale seda talve on ilmselt suur vajadus uute kelkude-suuskade järgi ja suvisemaks ajaks tuleb muretseda jalgrattaid, millega maal elavad lapsed saavad koolis käia,“ rääkis Eenmaa.

Enn Parel on veendunud, et kampaaniast kogutav summa läheb väga õigesse kohta. „Kahjuks on majandussurutise ajal löögi alla sattunud just vähemkindlustatud suured pered ja on kurb, kui lapsed seetõttu kannatama peavad. Loodetavasti suudame ühiselt nii mõnegi lapsepõlve ilusamaks ja lihtsamaks muuta,“ sõnas Parel .