15. septembril algab kolmapäevane keskkonnafestival Rohevik, mis tipneb laupäeval, 17. septembril Tallinnas Vabaduse väljakul toimuva perepäevaga, kus kõigil huvilistel on võimalik osa saada suurimast elektriautode esitlusest.

Esimesel päeval uurib Rohevik rahvusvahelise konverentsiga Tartus elu kaasaegsetes ökolinnades. „Kaasaegne ökolinn ei tähenda ainult murust katuseid ja jala kõndimist, vaid ratsionaalselt läbimõeldud igapäevaseid otsuseid, mis tagaksid jätkusuutliku ja tervisliku elu nii linlastele kui ka linnakeskkonnale," selgitab ürituse üks avajaid Tartu linnapea Urmas Kruuse. „Loodame, et aastaks 2017 sõidavad juba enamus Tartu linnaliinibusse bio- või maagaasil."

Ökolinnade oluline osa on keskkonnasõbralik transport. Võimalusi arutavad ja toovad näiteid Tartust, Tamperest, Stockhlomist jne nii Eesti kui ka Põhjamaade eksperdid. Huvilised saavad Eesti maaülikooli juures uudistada ja teha proovisõitu Nissan Leaf'iga.

Reedel, 16. septembril jätkub Rohevik Tallinnas kõrgetasemelise konverentsiga puhtast tulevikuenergiast ja transpordist. Konverentsi avavad Soome keskkonnaminister Ville Niinistö, Riigikogu majanduskomisjoni esimees Kaja Kallas ning Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu. Konverentsil arutatakse tuuleenergia arengu tulevikku, väiksemate kogukondade võimalusi kasutusele võtta uusi säästlikke energialahendusi, rohelise majanduse rahastamisskeeme, elektritranspordi arengut jne.

Laupäeval, 17. septembril ootab Rohevik kõiki Tallinnasse Vabaduse väljakule, kus algab kell 12 keskkonnateemaline perepäev suurima elektriautode esitlusega Eestis. Kõigil on võimalik palju kõneainet pakkunud elektriautosid näha laiemas valikus kui kunagi varem. Esitlusele tulevad: Tesla, JonElis, Mitsubishi, ERA, Peugeot, Pobeda, Fiat, Toyota, Citroën, Nissan, Volkswagen. Kõigil on võimalik ise välja selgitada, kas palju kõneainet pakkunud ja tundeid vallandanud elektriauto on ikka auto, millega on võimalik liigelda. Oma arvamuse kujundavad avaliku elu tegelased, kes sõidavad elektriautodega Vabaduse väljakule kella 12-ks.

Lisaks Vabaduse väljakul 17. septembril: elektrist laetud võistlused ja mängud lastele; elektriautode laadimise tutvustamine; Euroopa Liidu keskkonnapoliitika tutvustus; KredEx räägib elektriauto ostutoetusest ja ELMO pakub tasuta proovisõitu elektriautoga; elektri teadusteater; taastuvenergia kasutamise võimalused kodumajapidamises; ökosõidu akadeemia jne.

Roheviku kutsus ellu Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, mille eesmärk on aidata kaasa Põhjala ja Eesti koostööle, et kujundada Läänemere piirkonnast uuenduslik, säästev ja keskkonnasõbralik eluruum kõigile. Ühtlasi on Rohevik Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse 20. tegevusaasta tähistamise üks tippsündmusi.

Roheviku koguperepäev "Meie tulevik – elektrisõidukid" on eduka piirkondade vahelise POWER programmi lõpuüritus. POWER programmi viib Eestis ellu Tallinna Keskkonnaamet ning seda rahastab Euroopa regionaalarengu fondi INTERREG IVC programm.

Täpsemalt Rohevikust, konverentside kavad ja kõnelejad ning Vabaduse väljakule tulevatest elektriautodest: www.rohevik.ee