Paljudes Euroopa riikides toimub 19.-27. novembrini jäätmetekke vähendamise nädal, mille eesmärk on näidata erinevate ettevõtmiste kaudu lihtsaid võimalusi, kuidas igapäevaelus liigsele jäätmetekkele piir panna ning kutsuda üles neid võtteid aktiivselt kasutama.

„Kampaania toimub juba kolmandat korda ning rahvusvaheline huvi teemat teadvustada järjest kasvab,“ ütles Keskkonnaministeeriumi jäätmeosakonna peaspetsialist Ulvi-Karmen Möller. „Võrreldes 2009. aasta avakampaaniaga on osalevate riikide ja läbiviidavate ettevõtmiste arv kahekordistunud, kusjuures tänavu osaleb projektis juba 20 riiki üle Euroopa,“ täpsustas Möller.

Keskkonnaministeerium kutsub jäätmetekke vähendamise nädalal kaasa lööma ka Eesti avaliku sektori asutusi ja organisatsioone, mittetulundusühinguid, era- ja tööstusettevõtteid, kultuuri-, spordi-ja haridusasutusi ning muidu aktiivseid kodanikke. „Selleks tuleb korraldada üritus, mis näitab, kuidas igapäevaselt tekkivate jäätmehulka vähendada,” märkis Möller. Parimat ettevõtmist tunnustab ka rahvusvaheline žürii.

Jäätmetekke vähendamise nädalal osalemiseks tuleb saata täidetud registreerimisleht Keskkonnaministeeriumi meiliaadressil ulvi-karmen.moller@envir.ee hiljemalt 31. oktoobriks 2011.

Registreerimislehe ja ürituse korralduse täpsema info leiab Keskkonnaministeeriumi kodulehelt: www.envir.ee/jaatmenadal.