Keskkonnaministeeriumi kantsler Meelis Münt kuulutas välja keskkonnasõbralike haridustegude konkursi Keskkonnakäpp tänavused võitjad.

Tänavused nomineeritud projektid paistsid silma taaskasutuse ja keskkonnasäästlikkuse edendamisega. Mitmed koolid ja lasteaiad rajasid oma aia või võtsid eesmärgiks korrastada jäätmete liigiti kogumise süsteemi.

Kantsleri sõnul saab keskkonnahoid alguse just laste harimisest. Samas on lastel suur mõju ka vanematele. Teadlikkuse tõstmine aga ei toimu üleöö, mistõttu on järjepidev töö äärmiselt tähtis. „Näeme kümne aasta pärast, kuidas avaldavad tulevaste täiskasvanute käitumisele mõju tänased keskkonnateadlikkuse tegevused koolides ja lasteaedades,“ sõnas Münt. „Seetõttu on niisugused konkursid, kus tunnustatakse toredaid algatusi, väga olulised.“

Keskkonnakäpa konkursiga tunnustatakse neid toredaid noori, haridusasutusi, õpetajaid ja organisatsioone, kes on panustanud keskkonnahariduse edendamisse, suurendanud keskkonnateadlikkust või andnud oma panuse looduse heaks.

Auhinnad jagatakse välja neljas kategoorias: noorte keskkonnakäpp, haridusasutuse keskkonnakäpp, koostöö keskkonnakäpp ning õppematerjali keskkonnakäpp. Lisaks antakse keskkonnakäpp ka hääletuse teel selgunud rahva lemmikule. 

Õppematerjali Keskkonnakäpp 2022
Tallinna Virmalise Lasteaed – maskott Vimmel uurib, kus on taimede kodumaa

Lasteaial on õppeaed, kust leiab lisaks eri liiki taimedele suure maakaardi. Maskott Vimmel õpetab läbi mängu lastele, kus on taimede kodumaa.

Koostöö Keskkonnakäpp 2022
Keila Sotsiaalkeskus ja Keila Rukkilille Lasteaed – taaskasutusprojektid „Päästame pakendid vaibaks“, „Dollyd riidesse“, „Sokiääred vaibaks“

Lasteiaia ja sotsiaalkeskuse koostöös viidi läbi mitmeid jäätmetekke vähendamise projekte, mille raames koguti Keila inimestelt kilekotte jms ning anti neile taaskasutuse abil uus elu.

Haridusasutuse Keskkonnakäpp 2022 (lasteaed) ja Rahva Lemmik 2022
Tallinna Meelespea Lasteaed – putukate aasta lasteaias

Lasteaed keskendus putukate elule: terve õppeaasta vältel läbi viidud tegevused olid seotud putukatega, lisaks korraldati putukateemaline virtuaalne sügisnäitus.

Haridusasutuse Keskkonnakäpp 2022 (kool) 
Laupa Põhikool – keskkonnaprojekt „Võta ja anna“

Kool on osalenud juba aastaid erinevatel üleriigilistel ja kohalikel koristustalgutel – tänavu otsustati anda prügikoristamisele lisaväärtuse projektiga „Võta ja anna“.

Noorte Keskkonnakäpp 2022
WasteLocker – tagasiside korteriühistu elanike sorteerimise harjumustele ja teadlikkuse suurendamine

WasteLockeri tuvastab läbi nutimooduli jäätmeprobleemid nende tekkekohas ning annab kasutajatele tagasisidet ja soovitusi liigiti kogumise edendamiseks.

Rohkem pilte näeb Keskkonnakäpa Facebookist.