Teisipäevast, 12.-15. aprillini viibivad arengukoostöö raames Keskkonnaministeeriumis külas kolleegid Moldovast ja Ukrainast.
Teisipäevast, 12.-15. aprillini viibivad arengukoostöö raames Keskkonnaministeeriumis külas kolleegid Moldovast ja Ukrainast.
- Bioneeri uudised
- Toimetas Bioneer.ee
- 13. aprill 2011
Peamiselt on Moldova ja Ukraina delegatsioonide liikmed huvitatud looduskaitse, metsanduse ja kalanduse teemadest.
„Eesti arenguabi koostöö raames on meil hea meel võõrustada meie kolleege Moldavast ja Ukrainast,“ ütles Keskkonnaministeeriumi asekantsleri kohusetäitja Allan Gromov. Seekord tutvustavad Keskkonnaministeerium ja selle allasutused oma parimaid praktikaid rohelise poole pealt, sest selle valdkonna reformimine on Ukrainas ja Moldovas alles algusjärgus.
Soovivad õppida meie kogemusest
„Riigid soovivad õppida meie kogemustest eeskätt metsanduse, jahinduse, looduskaitse, keskkonnajärelevalve ümberkorraldamisel, samuti pakub neile huvi, kuidas meil on korraldatud keskkonnainfo töötlemine ja avalikustamine,“ märkis Gromov.
Gromovi sõnul osutuvad ilmselt meie külalistele üheks huvitavamaks leiuks Maa-ameti kaardirakendused, mille kaudu saab väga lihtsalt põhjalikku infot kaitsealade, maavarade, infrastruktuuride, üleujutusohtude, suurõnnetusohtude jne kohta.
Teisipäeval toimuvad Moldova ja Ukraina delegatsioonidega kohtumised Keskkonnaministeeriumis, Keskkonnateabe keskuses ja Maa-ametis, kolmapäeval tehakse väljasõit Matsallu, neljapäeval külastatakse Tartus Maamessi ja Keskkonnaametit. Reedene päev on kokkuvõtete tegemiseks.
Arengukoostöö vaesuse vähendamiseks
Eesti arengukoostöö üldiseks eesmärgiks on aidata kaasa üleilmse vaesuse vähendamisele ja aastatuhande arengueesmärkide saavutamisele. Eesti tunnustab üleilmsete arenguprobleemide lahendamisel võimalikult kõikehõlmavat lähenemisviisi: julgeoleku, inimõiguste ja demokraatia tagamine ning keskkonna- ja arenguküsimused on omavahel tihedalt seotud, ühe valdkonna edendamine viib edasi ja toetab ka teisi.
Arengukoostöö eesmärkide saavutamiseks teeb Eesti kahepoolset arengukoostööd ning osaleb mitmepoolses arengukoostöös.
Proriteetseteks arenguabi koostöö riikideks on näiteks Afganistan, Moldova, Ukraina, Gruusia.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta