Keskkonnainvesteeringute Keskus avalikustas uue strateegia aastateks 2025 – 2030. KIKi eesmärgid ja tegevuse põhialused võrreldes eelmise strateegiaga ei muutunud, täpsustusid tegevuse suunad ning mõõdikud. 

KIKi juhataja Andrus Treieri sõnul on senised põhimõtted end hästi tõestanud, KIKi visioon ning eesmärgid muutuvad ühiskonnas järjest olulisemaks.

”KIK tegutseb jätkuvalt selle nimel, et Eestis oleks hea looduskeskkond nii elamiseks kui majandamiseks. Meie esimene eesmärk on suunata investeeringuid keskkonna- ja kliimavaldkonda, et Eesti elanike elukvaliteet tõuseks, elurikkus oleks hoitud ja ettevõtluskeskkond areneks tasakaalustatult. Toetuste jagamise kõrval on järjest kasvanud KIKi roll praktiliste projektide elluviijana ning ühiste initsiatiivide algatajana.”

Omaniku ehk Kliimaministeeriumi peamine ootus KIKile on leida koostöövõimalused erasektori ja rahastajatega, et ellu viia keskkonnavaldkonna poliitikaeesmärkide saavutamiseks vajalikud tegevused.

Järgmisel kuuel aastal on KIKil kolm peamist fookust:

  • Toetuste vahendamine ja meetmete käivitamine.
  • Arendus- ja koostööprojektid, mis toovad ressursse ja pakuvad sünergiat toetusportfelliga.
  • Uudsed finantsteenused, et mobiliseerida välis- ja erakapitali.
     

KIKi kompetentsid on jätkuvalt jagatud nelja valdkonda: energeetika ja liikuvus; elurikkus ja kliima; ringmajandus ja ressursisääst; metsandus. Nendes valdkondades on KIKil eesmärk pakkuda Eesti ühiskonnale häid lahendusi ning kasutada parimal moel iga avaliku sektori eurot suurima mõju saavutamiseks.

KIK viib ellu järjest rohkem praktilisi projekte, 2024. aastal oli KIKi juhtida 19 erinevat keskkonnalast projekti. Oluline suund on ka välisrahastuse taotlemine ja initsiatiivide algatamine,  2024. aastal sai KIK positiivse EL rahastusotsuse kahele suurele keskkonnaprojektile summas 22 miljonit eurot.

KIKi tegevuse mõju hinnatakse üheksa peamise mõõdikuga. Näiteks mõõdetakse meetmetega saavutatud CO2 ja heitmete vähenemist, taastuvenergia kasutuselevõttu, ringlusesse võetavaid ressursse, taastatud looduskeskkonda, tegevusi metsanduses jne.

Strateegia on kättesaadav KIKi kodulehel terviktekstina ning lühikokkuvõttena.