RSA ja globaalne keskkonnaorganisatsioon WWF jätkavad oma koostööd kolmeaastase partnerluslepingu alusel, mis põhineb ühisel nägemusel kliimamuutusi põhjustavate keskkonnaalaste riskidega võitlemisel.

WWF on ainus koortööpartner suurtele globaalsetele organisatsioonidele, kelle jaoks on äärmiselt oluline tegutseda oma valdkonnas keskkonnasäästlike ettevõtetena. Täna teeb WWF koostööd selliste suurettevõtetega nagu HSBC, IKEA, Coca Cola, Hewlett Packard, nüüd liitus ka rahvusvaheline kindlustusgrupp RSA.

Kindlustusgrupi RSA juhi Andy Haste sõnul on järgmise kolme aasta koostöö WWF-iga keskendunud keskkonna muutusi põhjustavatele riskidele.  „Me tegeleme võtmeteemadega kõikjal, kus oleme oma tegevusega seotud ja koostöös teostame riskiuuringuid ning toetame loodushoiu projekte üle maailma,“ sõnas Andy Haste.

„Näiteks on kliimasoojenemine eriti oluline laevandusele, mis on maailma suurim kindlustusvaldkond, kuna see avab uued võimalused laevateede avamiseks läbi Arktika, kuid samas tekitab suuri probleeme nii Baltikumi, Skandinaavia, kui ka Kanada rannikutele,“ lisas Andy Haste.

RSA Kindlustuse Eesti juhi Kaido Kepi sõnul on väga tervitatav partnerluse sõlmimine WWF-iga, kuna kindlustusettevõtete tegevus on otseses sõltuvuses maailmas toimuvatest kliimamuutusest. „ RSA Eesti meeskond on valmis andma oma panuse loodushoiu projektidesse lähipiirkondades, mis  otseselt puudutavad ka Eestit,“ Lisas Kaido Kepp.

RSA koostöö WWF-iga põhineb nii rahaliste vahendite eraldamiseks projektidesse, kui ka RSA globaalse meeskonna vabatahtlike panustamisse kohalike keskkonnaprobleemidega tegelemisse. 2008. a majandusaastal oli RSA Kindlustuse käive Eestis 70,4 mln kr. Eestis tegutseb RSA Kindlustus Codan Forsikring A/S Eesti filiaalina, kasutades RSA kaubamärki. Codan Forsikring A/S on Taani kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse RSA kindlustusgruppi. RSA kindlustusgrupp on Baltikumis turuliider, tegutsedes Lätis Balta ja Leedus Lietuvos Draudimase nime all.