Nähtamatute Loomade algatus Taimetoidu Väljakutse tuleb 1. oktoobril välja uue versioonina, mis keskendub keskkonna hoidmisele läbi loomasõbralike valikute. Seega, kui Sa soovid rohkem infot toidu ja keskkonna seostest, siis pane end kirja! Kui oled juba varem osalenud, siis nüüd soovita seda oma sõpradele-lähedastele.

Tegemist on 22-päevase väljakutsega, mille jooksul kutsume üles eelistama taimset toitu. Selleks jagame palju retsepte, infot, ja kasulikke nippe.

Osalen kliimaväljakutses Ole üks sadadest, kes oktoobris taimsete toitudega katsetab.

Lisaks üle 500 osalejale meie seast on väljakutse vastu võtta otsustanud ka seitse poliitikut, kes esindavad erinevaid maailmavaateid ning ekspertiisvaldkondi. Oktoobris proovivad taimse toiduga läbi ajada Raimond Kaljulaid, Keit Pentus-Rosimannus, Rainer Vakra, Zuzu Izmailova, Andrei Korobeinik, Yoko Alender, Kaspar Kurve ning Annely Akkermann. Eesti ettevõtetest löövad kollektiivselt kaasa tehnoloogiaettevõtted Pipedrive, Comodule, e-Estonia Briefing Centre ja Smaily.

Algatuse eesmärk on pikemas perspektiivis innustada meid kõiki lihatarbimist vähendama, mis on oluline nii tervise kui keskkonna seisukohast. Lihatarbimise vähendamine on oluline eesmärk ka Tervise Arengu Instituudile. Nende uuringu kohaselt söövad eestlased soovitatust kolm korda rohkem liha. Liigse lihatarbimisega seostatakse mitmeid terviseprobleeme nagu südame- ja veresoonkonnahaigused, diabeet ja osa vähiliike.

Taimset toitu eelistades teed heateo nii endale, keskkonnale kui loomadele!

Varasemate osalejate tagasiside:
 
"Infokirjad olid väga meeldivad, sain väga palju uusi teadmisi!"
 
"Olen tänulik, et väljakutse vastu võtsin. Sain palju huvitavat proovida (suurepärased retseptid, uued maitsed). Tänan."
 
"Alustasin märtsis kolmenädalase väljakutsega. Märkamatult on saanud sellest 3. kuu. Aitäh ♥️"


Miks osaleda Kliimaväljakutses?

Taimse toidu eelistamine on keskkonna seisukohast äärmiselt oluline. Oxfordi ülikooli keskkonnateadlane Joseph Poore avaldas oma hiljutises uurimuses, et taimetoit on kõige olulisem viis kliimamuutuse leevendamiseks. Ka mitmed teised teadustööd tõestavad, et taimne toit vähendab oluliselt nii ökoloogilist jalajälge, magevee tarbimist kui maakasutust.

Seetõttu otsustasimegi koos Eesti Rohelise Liikumisega selle osas midagi ette võtta. Koos töötasime välja infotekstid ja -graafikud, mida jagatakse kõikidele väljakutses osalejatele koos retseptide ja toidunippidega. Praktilised näpunäited ja muutuse elluviimist toetav info aitavad 22 päeva jooksul taimetoidu juurde jääda.