Taani saatkond Tallinnas ja Riigikogu korraldavad 11. novembril 2009 konverentsi A CLEAN ENERGY FUTURE.

Konverentsi "A Clean Energy Future" (Puhta energiaga tulevik) juhatab sisse peaminister Andrus Ansip ning võtme-ettekanded peavad majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ja Taani välisministeeriumis COP15 ettevalmistustega tegeleva keskkonna, energia ja kliimamuutuste osakonna juhataja Geert Aagaard Andersen.

”Konverents langeb just ajale, mil ettevalmistused ÜRO kliimamuutuste konverentsiks Kopenhaagenis intensiivistuvad, oodates tulemust siduva kasvuhoonegaaside vähendamise kokkuleppe ja selle ülemaailmse finantseerimise kohta,“ on Taani suursaadik Uffe A. Balslev rõõmus, et Riigikogu sellist konverentsi võõrustab. “Eesti saab ja suudab energiatõhusaid tehnoloogiaid ja taastuvenergia lahendusi kasutades oma osa anda,” lisab ta.

Konverents Riigikogus toimub vahetult enne detsembrikuist ÜRO kliimamuutuste konverentsi COP15 Kopenhaagenis (7.-18.12), keskendudes kasvuhoonegaaaside vähendamiseks vajalike poliitiliste taustsüsteemide tingimustele ning taastuvenergia ja energiatõhususe meetmete rakendamisele.

Taani on tänu viimase paari aastakümne vältel tehtud investeeringutele rohelise energia tootmisesse ja energiatõhususesse nii tööstuses, ehitistes kui kodustes majapidamistes suutnud säästa energiat ja vähendada kasvuhoonegaaside emissiooni, samas tagades stabiilse majaduskasvu.

Konverentsi kahes paneeldiskussioonis osalevad Taani ja Eesti eksperdid. Lähem info ja programm saatkonna kodulehel.

Eesti- ja ingliskeelne konverents (sünkroontõlkega) algab Riigikogu konverentsisaalis kell 9:15.