Koolivaheaja looduspäeval “Kus kalad elavad?” kutsume õpilasi Tartu Ülikooli loodusmuuseumisse uurima kalu Emajões ja meres ning tutvuma maailma loomariigiga. Looduspäeval on osalema on oodatud 7-14-aastased lapsed.

 

 

Looduspäeval saavad õpilased osaleda kahes põnevas õpitoas. Esimeses töötoas uuritakse kalu Emajões ja meres ning tehakse avastusretk uuel näitusel “Elurikas Emajõgi”. “Lähemalt saab tutvuda erinevate kaladega nii Emajões kui ka meres. Näiteks Emajões on tavalised kalad latikas ja haug, Läänemeres aga räim ja lest,” sõnas loodushariduse koordinaator Külli Kalamees-Pani.

Teises töötoas uuritakse keskaasia kilpkonna ning tutvutakse eksootiliste lemmikloomade, madude, ämblike ja putukatega loodusmuuseumi elavnurgas.

Koolivaheaja looduspäev toimub 25. veebruaril kell 11-14 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis, Vanemuise 46.

Vajalik on eelnev registreerimine telefonil 737 6076 või aadressil loodusmuuseum@ut.ee.

Osalustasu 6 eurot (lapse kohta). Kogunemine ja osalustasu maksmine toimub samal päeval alates kella 10.30 loodusmuuseumi kassas.

Korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Tutvu koolivaheajal põnevate seemnetega

Talvisel koolivaheajal on lapsed oodatud TÜ botaanikaaeda, et avastada mitmekesine seemnemaailm. Looduspäev "Mängime seemnetega" toimub 26. veebruaril kell 11–14.

Koolivaheaja looduspäeval saavad lapsed (botaanikaaia avamaal kasvavate taimede) seemnetega mängida ja neist meisterdada. Tutvume ka botaanikaaia kasvuhoonetes troopiliste taimede ja nende seemnetega. Looduspäeva lõpuks saab iga laps ka omale seemne potti panna ja koju idanema viia. Looduspäeva juhendavad Margit Hirv ja Kristine Fenske.

Koolivaheaja looduspäev toimub 26. veebruaril kell 11–14 TÜ botaanikaaia (Lai 38) õppeklassis ja kasvuhoonetes. Osalema on oodatud 7-14aastased lapsed. Vajalik on eelnev registreerimine telefonil 737 6180 või aadressil botaed@ut.ee.

Osalustasu lapse kohta on 6 eurot. Kogunemine ja osalustasu maksmine toimub samal päeval alates kell 10:30 botaanikaaia kassas.

Korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.