Teadlik kingivalik on tõusutrendis – rohkem kui kunagi varem pööratakse kingituse valikul rõhku sisule ja päritolule. Seetõttu on üha populaarsemad ühiskondliku või eetilise lisaväärtusega kingitused. Kuidas sellised erilise tähendusega kingid leida?

Mida soovid kingitusega saajale öelda?

Kingitus on tegelikult väga oluline sümbol, mis peegeldab Sinu kui kinkija väärtusi, hoiakuid, hoolivust ja suhet kingi saajasse. Kingitust valima asudes mõtle, millist lugu Sinu kingitus räägib? Millised on olulisemad soovid, mida tahad kingitusega edasi öelda? Kas Su kingitus on mõtestatud ning puudutab saajat?

Kerge on kulutada palju raha asjadele, millel ei pruugi saaja jaoks sügavamat tähendust olla ning mis võivad seetõttu lihtsalt seisma jääda. Et kingitus valmistaks saajale rõõmu ja puudutaks teda isiklikult ning leiaks ka kasutust, võiks sellel olla sügavam tähendus.

Olulisem kui kingituse suurus või hind, on mõte, mida see endas kannab ja väärtus, mida see nii kingi saajale kui ühiskonnale loob. Saaja peas laienevad need automaatselt põhimõteteks, mille eest kingituse tegija seisab. Seepärast on üha populaarsemad ühiskondliku või eetilise lisaväärtusega ning läbimõeldud ja armastusega valitud kingid. Aina rohkem inimesi on hakanud endale teadvustama toodete taga olevaid sügavamaid seoseid ja oma ostukäitumise mõjuahelat, eelistades sisu ja tähendust ka kingituselt.

Vastutustundlikul kingil on suurem väärtus

Eetilisi ja vastutustundlikke kingitusi leiab mitmest valdkonnast – toeta kodumaist mahetoodangut, asjade taaskasutust, sotsiaalseid ettevõtteid või õiglase kaubanduse tooteid.

Kodumaiste mahe- ja väiketootjate tooteid kinkides toetad Eesti majandust ja elu maapiirkondades, keskkonda ning aitad kaasa jätkusuutlikule elule kogu planeedil. Tervislike ja maitsvate mahetoodetega kingid head enesetunnet.

Külmal ja pimedal ajal on tänuväärt kingitused looduspuhastest koostisainetest kodumaine tervistav mesi, Eesti metsades kasvanud väekatest marjadest soojendavad glögid või täismahlad, maitsvad käsitsi valmistatud piparkoogid, tervislikud maiustused ning muud ehedaid ja põnevaid maitseelamusi pakkuvad tooted, Eesti meistrite käsitöö jne. Maitsev ja naturaalne kodumaine kingitus väljendab kinkija suurt hoolivust saajasse ega jää kindlasti tarbetuna kapinurka tolmu koguma.

Loodusvägi

Kodumaine mahetoode jõulukingiks – miks just see?

 • Tõeline Eesti oma looduse vägi

 • Kink, millel hing sees

 • Tervislik ja maitsev

 • Eesti käsitöö ja kvaliteet

 • Toetad kohalikku kogukonda ja Eesti maaelu

 • Peegeldab Su hoiakuid ja väärtusi

 • Keskkonnasõbralik

 • Aitad kaasa jätkusuutlikule elule meie planeedil

Jõululauale või kingikotti – looduse väega kodumaised mahetooted!

 • Soojendavate ürtidega rikastatud täismahlast alkoholivabad glögid on erakordne maitseelamus – jõuduandvad võlujoogid talveks! Eheda ja puhta maitsega glögid on valmistatud marjadest pressitud täismahlast, mitte kontsentraadist.

 • Hõrgud, käsitööna valminud gluteeni- ja piimavabad tatrajahust piparkoogid on imeline talvemaius, mis rõõmustab ka terviseteadlikumat maiasmokka! Piparkookides on rasvainena kasutatud väärtuslikku kookosõli.

 • Külmpressitud lisanditevabad marjamahlad on tuntud oma kõrge antioksüdantide sisalduse ning vitamiinirohkuse poolest, millest on külmetushaiguste perioodil organismile palju tuge. Mahlad on suhkruvabad ega ole lahjendatud meega. Rüüpa tervistavate lonksudena või lahjenda veega, magusama joogi nautimiseks soovitame oma maitse järgi lisada mahlale mahedat metsamett.

 • Siidine metsamesi on talvisel ajal ideaalne tervistav kingitus, mis sisaldab tuhandete metsataimede õienektari väärtuslikku väge. Loodusväe metsamesi on pärit Taali mesila mesilastarudest, mis paiknevad Lääne-Virumaa metsades sertifitseeritud mahekorje aladel. Valikus on erinevate maitselisanditega meed.

Loodusväe tooted on saadaval kõikides hästivarustatud kauplustes (Selver, Rimi Talu Toidab, Prisma, Maksimarket, Konsum, Stockmann, Kaubamaja) ja mahepoodides.