Internetis surfates või telerit vaadates võid peale sattuda päris paljudele loomade väärkohtlemisega seotud juhtumitele ja loomakaitset käsitlevatele teemadele. Või oled koguni ise näinud, kui keegi loomale haiget teeb? Rohkem infot omandades võib tekkida soov ka omalt poolt tihtipeale just inimese tegevusetuse või tegevuse tõttu abi vajavaid loomi aidata.
- Vabatahtlik tegevus
- Evelyn Valtin, Bioneeri vabatahtlik
- 27. juuli 2010
Üheks võimaluseks on hakata vabatahtlikuna tegutsema Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) juures. ELSi eesmärkideks on loomakaitse- ja halastuse põhimõtete propageerimine, arendamine ja levitamine elanikkonna hulgas ning loomasõprade ühtekoondamine. Lisaks sellele võitleb selts loomade julma ja väära kohtlemise vastu ning püüab tagada ja edendada loomade heaolu nende otsese abistamise ja avalikkuse teadlikkuse tõstmise teel.
ELSis vabatahtlikuna tegutsemine annab sulle võimaluse end loomakaitse teemaga põhjalikumalt kurssi viia ja panustada valdkonda, mis sulle oluline on. Lisaks saad arendada enda oskusi, tutvuda teiste toredate loomakaitsjatega ja teha koos loomade heaks midagi ära.
Kuidas ELSi vabatahtlikuks saamisega algust teha?
-
Kõigepealt tutvu Eesti Loomakaitse Seltsi kodulehega www.loomakaitse.ee. Saad parema ülevaate organisatsioonist, projektidest ja tegevustest.
-
Kui oled kodulehega tutvunud ja tunned, et see on valdkond, millesse panustada tahad, siis loe kindlasti, millised on võimalused vabatahtlikule Eesti Loomakaitse Seltsis. Kui toodud võimalustest sobivat kohe ei leia, siis mõtle, kas sul endal on mõni idee, millega tegeleda soovid.
-
Järgnevalt tutvu ELSi põhimõtete ja eemärkidega, et mõista, millised on seltsi peamised seisukohad lemmik-, põllumajandus-, mets- ja katseloomade ning valdkonna teiste teemadega seonduvalt. Kui esialgu tundub mõni põhimõte väga võõras, siis see ei tähenda, et vabatahtlikuna üldse tegutseda ei saa.
- Kui oled tutvunud eelpoolt toodud infoga, siis kirjutada enda soovist ELSi infolisti aadressil info@loomakaitse.ee. Kindlasti täpsusta, millega panustada soovid ja juhul kui välja toodud tegevustest koheselt midagi sobivat ei leidnud, siis paku ideid omalt poolt. Seejärel võtame sinuga ühendust, et leppida kokku vestlus või kohtumine edaspidise osas ning anda üle vabatahtliku pakk.
Kui aga soovid astuda ELSi liikmeks, siis tutvu liikmeslisusega seonduvaga ja loe läbi seltsi põhikiri, mis kajastab liikmeks olemise võimalusi ja kohustusi. Peale infoga tutvumist täida ankeet, maksa liitumistasu ja liikmemaks, soovi korral kaardi tasu ning peatselt saadetakse sulle liikmepakk ja kinnitus liikmeks vastu võtmise kohta.
ELS korraldab vabatahtlikele ja liikmetele läbi aasta erinevaid koolitusi, talguid ja töötubasid. Kaks korda aastas toimuvad 2-päevased seminarid ning lisaks on võimalik osaleda suvepäevadel ja jõuluüritustel.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta