Alates 20. maist näitab Kumu Dokumentaal neljal kolmapäeval järjest filme maailmamuutjatest  –  hulludest  inimestest pööraste ideedega.

Maailmamuutjad vallutavad Kumu auditooriumi juba teist korda, tänavu koostöös Arengukoostöö Ümarlauaga. Maailmamuutjate festivali programmi filmid on hulludest inimestest või ideedest, mis omal moel maailma muudavad ning pakuvad vaatajatele inspiratsiooni või mõtteainet. Kõik filmid on sissejuhatuste ja aruteludega maailma erinevatest geograafilistest ja mentaalsetest paikadest.

Sel aastal linastuvad Kumus mitmetel filmifestivalidel nii žüriide kui ka publiku tunnustust pälvinud dokumentaalfilmid, mis toovad meieni lood Ukraina iganenud tervishoiusüsteemiga maadlevast inglise neurokirurgist, vaesuse ekspluateerimisest meedias, rahvusvahelise finantssüsteemi telgitagustest ja Libeeria naiste rahuliikumise triumfist.

2009. aasta  Maailmamuutjate filmifestival saab teoks Pimedate Ööde Filmifestivali, Kumu kunstimuuseumi, Arengukoostöö Ümarlaua ja Jaan Tõnissoni Instituudi „Vaata ja Muuda” projekti koostöös.

Maailmamuutjate filmifestivali linastused toimuvad Kumu auditoorumis kolmapäeviti algusega kell 18.00. Kõikidel filmidel on eestikeelsed subtiitrid. SISSEPÄÄS PRII!

Kindlasti lugege ka festivali ajakava ja filmitutvustusi!