"Mikroplastik - salakaval pahalane", teisipäeval, 4. detsembril. Tartu Loodusmaja II korrusel 18:00-20:00 FB sündmus. sissepääs tasuta, eelregistreerimine pole vajalik
- Keskkonnaharidus
- 1. detsember 2018
- Pildistas Katrin Jõgisaar, Bioneer.ee
Järgmisel Rohelise Tee Õhtul räägib merebioloog Lennart Lennuk mikroplastikust ja selle mõjust keskkonnale.
Mikroplastikud on väga väikesed plastiosakesed, mida leidub peaaegu kõikjal. Võimalusi, kuidas mikroplastik keskkonda satub, on üllatavalt palju - hommikusest hambapesust ja kosmeetika kasutamisest kuni autosõidu ning laevade värvimiseni. Me ei pruugi mikroplastikuid silmaga näha ega nendest isegi kuulnud olla, kuid kahjuks on nad suur probleem keskkonnas ja võivad ohustada ka meie tervist. Sellest, mis on mikroplastik, kuidas ta tekib ning keskkonda satub ja mis saab edasi, tulebki juttu järgmisel Rohelise Tee Õhtul. Kutsu sõber kaasa ja kohtume Tartu Loodusmajas II korrusel, köögi kõrval koolitustoas. Nagu ikka, pakume kosutavat teed ja maitsvaid küpsiseid!
Lennart Lennuk on merebioloog ja Eesti Loodusmuuseumi zooloogia osakonna juhataja. Tema teadustöö uurimisvaldkonnaks on zooplanktoni ehk loomhõljumi ökoloogia.
Üritust korraldab MTÜ Eesti Roheline Liikumine. Ürituse toimumist toetab Puhta Läänemere Ühendus (Coalition Clean Baltic) Euroopa Liidu LIFE programmi kaudu.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta