Kaheksa kümnest suitsetamise mahajätjast hakkab uuesti suitsetama. Vaid umbes neljandik inimestest saavutab endale tervise ja heaoluga seotud eesmärgid. Kaalulangetajad, kes murduvad, võtavad keskmiselt tagasi 107% kaotatud kaalust.

Sama saatus – võimetus eesmärke täita – tabab meid ka igapäevases töös, olgu selleks muutus kolleegidega suhtlemises või aja ning tegevuste planeerimisel.

Siin siis kuus põhjust, miks juhtide coachi Marshall Goldsmithi hinnangul me ei suuda plaanitud eesmärke täita. Ja seda isegi siis, kui need on meile kasulikud, nende täitmine on suhteliselt lihtne.

  1. See võtab kauem aega, kui me arvasime. Kehtib eriti muutuste kohta, mis on seotud käitumistega. Meie vajadus saada kiiresti tulemust kaalub üles kannatlikkuse ja distsipliini.

  2. See on raskem, kui me arvasime. Paremaks muutumine on raske. Kui see oleks kerge, siis oleksime juba paremad…

  3. Meil on teisi asju ka vaja teha. Mõnikord on raske n.ö pilku pallil hoida.

  4. Me ei saa oodatud autasu. Me pingutame, ent ülemus ei saa sellest aru või ei hooli. See tekitab frustratsiooni.

  5. Me puhume võidupasunaid liiga vara. Võtame mõned kilod alla ja … tellime pizza.

  6. Me peame seda tegema igavesti. Hea küll, jätan suitsetamise maha, aga kas ma ei saa siis seda teha enam … kunagi?  Igavik on pagana pikk aeg!

Tuleb tuttav?

Raimo Ülavere tegeleb suurema osa oma tööajast coachinguga ehk aitab juhtidel saada selgust selles, mida nad tahavad saavutada ning toetab neid selle saavutamisel. Eesmärk on konkreetne – et tema enda ja organisatsiooni eesmärgid saaksid edukamalt ja valutumalt saavutatud.

http://www.mindsweeper.ee