Eesti Ornitoloogiaühing tuletab meelde, et käimas on aasta linnu öösorri joonistusvõistlus, millest oodatakse osa võtma igas vanuses huvilisi. Parimate tööde autoritele on auhinnad.
- Keskkonnaharidus
- 17. oktoober 2019
- Foto: Pixabay, CC Public Domain
Joonistusvõistlusele saab iga huviline esitada kuni kaks A4 formaadis tööd, mis tuleb saata hiljemalt 31. oktoobriks Eesti Ornitoloogiaühingule. Enne joonistama asumist palun tutvuge täpsete tingimustega.
Aasta linnu joonistamisvõistluse tingimused
1. Joonistused palume saata hiljemalt 31. oktoobriks 2019 aadressile Eesti Ornitoloogiaühing, Veski 4, 51005 Tartu linn, Tartu maakond. Hindamisele pääsevad ainult need tööd, mille postitempli kuupäev on hiljemalt 31. oktoober 2019.
2. Žürii hindab töid neljas vanuserühmas: kuni 7-aastased, 8–12-aastased, 13–17-aastased, 18-aastased ja vanemad.
3. Iga osaleja võib konkursile esitada kuni kaks tööd.
4. Esitatavate tööde formaat on A4 (21 × 29,7 cm). Pilt ei tohi olla kokku murtud, seega palume saatmiseks kasutada A4 formaadi jaoks sobivat ümbrikku.
5. Esitatav töö ei tohi olla tehtud digitehnikas, rebimis- või kleepimistehnikas või ruumiliselt.
6. Töö tagaküljele või eraldi lehele lisa autori ees- ja perenimi, vanus ja kontaktandmed (e-post, telefon).
7. Osaleja annab konkursi korraldajale üle õigused oma pilti avalikus ruumis tasuta kasutada, sh avaldada veebis, trükistes, üles panna näitustel.
8. Võistlusele esitatud töid autoritelele ei tagastata.
9. Keelatud on oma võistlustöid enne võistluse lõppu internetis avaldada.
Tänavuse aasta lind öösorr on tuntud oma hea maskeerumisvõime poolest, mistõttu on vähesed teda päevavalguses näinud. Vanarahvas on teda välimusest tulenevalt nimetanud nii kakk-kulliks, kassikulliks, kirjuks öökulliks kui nahklapiks ja öölabakaks. Kel pole olnud õnne öösorri oma silmaga näha, saab joonistamiseks inspiratsiooni koguda öösorri pesakaamera salvestistest www.eoy.ee/oosorr/kaamera.
Saabunud pilte hindab žürii neljas vanuserühmas: kuni 7-aastased, 8–12-aastased, 13–17-aastased, 18-aastased ja vanemad. Tulemused ja parimatest töödest koosnev veebinäitus avaldatakse detsembris aasta linnu lehel www.eoy.ee/oosorr.
Tublimatele joonistajatele on auhinnad välja pannud Viru folk, Eesti Loodusmuuseum, Iloni Imedemaa, MTÜ Loodusajakiri, Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja teised. Joonistusvõistluse parimate tööde autorite autasustamine on 10. detsembril suurel linnuõhtul Eesti Rahvusraamatukogus.
Aasta linnu joonistusvõistlust korraldab Eesti Ornitoloogiaühing. Kaasa aitavad Viru folk, Eesti Loodusmuuseum, Iloni Imedemaa, MTÜ Loodusajakiri ja Tartu Ülikooli loodusmuuseum. Aasta linnu tegevusi toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta