SA Põlvamaa Arenduskeskus, Põlvamaa Keskkonnateenistus ja Põlva Maavalitsus korraldavad Põlvamaal 19.-23. augustini Ökofestivali “Rohelisem elu 2008”.

Festivali eesmärk on tutvustada säästvaid ja elukeskkonda hoidvaid tegutsemise viise. Selleks tutvustatakse organisatsioone, ettevõtmisi ning inimesi, kes tegutsevad rohelisema elu nimel – keskkonda säästvalt, inimsõbralikult, Põlvamaa ja Eestimaa omapära arvestades.

Festival kulmineerub laupäeval, 23. augustil Põlva Talurahvamuuseumis Karilatsis. Toimub loodus- ja mahetoodete laat, viiakse läbi loodusseminar, avatud on näitus parimatest fotokonkursi töödest. Lisaks ka tegevused lastele ja päeva läbiv meelelahutusprogramm.

Tegemist on järjekorras kolmanda Ökofestivaliga, mis toimub nädala jooksul kogu Põlvamaal. Eelmistel aastatel on festival osutunud populaarseks ja tähelepanu on pälvitud mitmelt poolt. Keskkonnaministeerium on tunnustanud Ökofestivali tiitliga Aasta Keskkonnategu 2006 ja tunnustuskirjaga aastal 2007, samuti pälviti tunnustus Põlvamaa Aasta Teo konkursil.

Festivalil tutvustatakse keskkonnasõbralikku ja looduslähedast eluviisi veelgi laiemalt. Selleks korraldatakse kursuseid ja retki kõigile huvilistele – vanad puitelamud, omatoit, mööbli restaureerimine, looduskunst, ringsõit ökotaludes, fotokursus ja loodusretked Aleksei Turovskiga. Toimub keskkonnateadlikkuse seminar “Profilt profile”, fotovõistlus ja mitmeid muid rohelist mõtteviisi kandvaid tegevusi.

Täpsemat infot leiab siit: polvamaa.ee

Toimetas Katrin Lipp, ökoteemaline portaal www.bioneer.ee

Pilt: polvamaa.ee