Pärimusmuusika Ait soovitab valmistuda tuliseks meesenergia lahvatuseks, sest järgmisel laupäeval, 15. novembril toimuval Svjata Vatra plaadiesitluskontserdil murrab end lavale ka Haydamaky Ukrainast.

Svjata Vatrat ja Haydamakyt seob omavahel Ruslan Trochynskyi - neli aastat tagasi Eestist oma elu armastuse leidnud ning seejärel Ukrainast siia kolinud endine Haydamaky tromboonimängija ning tänane Svjata Vatra karismaatiline laulja ja liider.

Neli aastat on möödas ning endised bändikaaslased on lõpuks ometi nõus ühist lava jagama. Svjata Vatra esitleb oma uut kauamängivat „Kalyna", Haydamaky miksib traditsioonilist Ukraina muusikat pungi ja rockiga 2008. aasta veebruaris ilmunud plaadilt „Kobzar".

Liikudes muusika erinevate pooluste vahel loob Haydamaky maagilisi jutustusi, mis mõnikord nõrkemiseni tantsitavad, teinekord aga õrnade ja terviklike ballaadidena hingekeeli liigutavad. Haydamaky - see on siiski alati ka rock'n'roll!

Et muusikaenergia ka tantsujalgadesse jõuaks, haarab kell 22.30 ohjad enda kätte Raadio 2 saatejuht Aimar Ventsel alias DJ Pickney Tiger, kelle valitud maailmamuusika tantsitab pidulisi niikaua, kuni viimastel energiat jätkub.

Kohtume siis laupäeval, 15. novembril kell 20.00 Pärimusmuusika Aidas! Piletid (100-175 kr) saadaval Piletilevis, muusikanäiteid kuula siit: http://www.myspace.com/svjatavatra, www.myspace.com/haydamaky. Soodsa öömaja leiad www.folk.ee/et/Sundmused/Majutuskohad

Kui satud Viljandisse juba varem, külasta kindlasti pärimuslaulu festivali „Videvikuaja laulud" sel neljapäeval, 6. novembril. Ja järgmisel nädalal, 11. novembril tule kuula, mida huvitavat on oma retkest Handimaale meenutada TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia juhil Anzori Barkalajal ja muusik Silver Sepal. Vaata lisa www.folk.ee.

Toimetas: Katrin Lipp, säästva elustiili portaal www.bioneer.ee