Keskkonnateabe Keskus lõpetas 3. mail tööd Kasari, Pirita, Loobu, Mustoja ja Kunda jõe ökoloogilise seisundi parandamiseks.
Keskkonnateabe Keskus lõpetas 3. mail tööd Kasari, Pirita, Loobu, Mustoja ja Kunda jõe ökoloogilise seisundi parandamiseks.
- Elurikkus ja looduskaitse
- 7. mai 2012
Projekti käigus parandati vooluveekogude ökoloogilist seisundit ning tööde tulemus aitab vältida nende seisundi edasist halvenemist. Merre suubuvate jõgede seisundi muutumise kaudu paraneb ka rannikumere ökoloogiline seisund. Projekt aitab kaasa kalapopulatsioonide, sealhulgas nii rannikumeres kui ka siseveekogudel elunevate siirdekalade kaitsele.
Euroopa Liidu nõudmiste kohaselt tuleb tagada lõhe, jõeforelli, meriforelli ning harjuse kudemis- ja elupaigana kinnitatud veekogule või selle lõigule ehitatud paisul kalade läbipääs üles- ja allavoolu 2013. aasta 1. jaanuariks.
Töid teostati Pirita jõe Nehatu, Loo ja Paritõkke paisul. Loobu jõe Loobu paisul. Mustoja jõe Vihula alumisel paisul ja Kunda jõe Estonian Cell paisul. Lisaks teostati töid ka Kasari jõe Laastre paisul mis kuulub karpkalalaste elupaigaks olevate veekogude hulka.
Projekteerimis-ehitustöid teostas avatud riigihanke tulemusel konsortsium Insenerehituse AS ja Terrat AS. FIDIC Inseneri ja omanikujärelevalvet teosta Vealeidja OÜ.
Tööde maksumus oli ligi 2 miljonit eurot. Projekti rahastati Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist ja viidi läbi Keskkonnaministeeriumi poolt välja töötatud meetme "Vooluveekogude seisundi parandamine" raames.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta