15. juunil Kivila pargis toimunud Lasnapiknik oli hea näide sellest, kuidas inimeste kokkutoomiseks, mõnusaks õuesviibimiseks ja heade mõtete vahetamiseks pole vaja rohkemat paarist vakstuga lauast, maasikatest ja diskomakist. Pikniku sisustasid malemängijad, hea elukeskkonna üle arutajad, noored breikijad, improgrupi mängud ja pesunööri-näitused kohalikest inimestest ja linnakunstist. Lasnaideealgatus jätkab Lasnamäe elukeskkonna parandamisega. Uuri, mis tegijatel nüüd plaanis on!

Seekord on sihikul Laagna kanal. Idee on tuua rohkem värvi ja ilmekust sellesse halli betoonruumi ja värvida Kotka peatuse trepp. Värvimise mõte tekkis soovist tuua Lasnamäe linnaruumi midagi kõigile silmarõõmuks. Lasnavärvid ongi esimene etapp Lasnamäe veelgi erksamaks ja silmale meeldivamaks kujundamisel.

Idee algatajad kutsuvad kõiki 30.-31. augustil Kotka kaupluse juurde treppe värvima. Värvimistööd toimuvad arhitekti ja Lasnaidee aktiivse osalise Jekaterina Kljutsniku juhendamisel. 

"Peale trepi värvimise saab kohapeal mängida erinevaid õuemänge, hüpata keksu, mängida kabet ja teha värvikriitidega asfaldile omaloomingut," selgitab Maria Derlõš Linnalaborist. "Ärge istuge suve viimaste päevadel kodus, tulge ja andke oma panus Lasnamäe värvilisemaks muutmisele!"

Lasnapiknik on osa Lasnaidee algatusest, mis uurib ja katsetab kogukondlikkuse võimalikkust Lasnamäel. Sündmust organiseerib linnateemade kompetentsuskeskus Linnalabor koostöös Lasnamäe OV Linnamajanduse osakonnaga ja Kotka kauplusega.


Lasnaidee algatusest lähemalt: lasnaidee.wix.com/lasnaidee.

Uuri ka ettevõtmise Facebooki: https://www.facebook.com/lasnaidee?fref=ts

Lasnamäe värviliseks!