Seemneraamatukogu on vahva võimalus kõigile raamatukogu lugejaiks registreerunuile tasuta seemneid laenata, taimede kasvatamist nautida ning ise seemneid kogudes ja annetades teisi huvilisi rõõmustada. Eelnevalt on selline võimalus olnud Tartu Linnaraamatukogus, nüüdsest on võimalus seemneid kätte saada ka Tallinna Linnaraamatukogu Võru 11 asuvast Laagna osakonnast.

Seemneraamatukokku hangitakse originaalseemneid ning laenutame neid väikestes, seemnete valimiseks ja kasvatamiseks vajaliku infoga varustatud pakendites. Seemneraamatukogu täieneb ka annetuste kaudu – oodatud on lillede, püsikute ja maitsetaimede seemned.

Seemnete laenutamine eriolukorra perioodil alates 5. maist. Kui sa ei ole veel Tallinna Keskraamatukogu lugeja, registreeru selleks veebis. Seemnevalikuga saad tutvuda seemnete nimekirjas või e-kataloogis ESTER. Viimases otsingut tehes kasuta seemnete leidmiseks otsingusõna „Tallinna seemneraamatukogu“. Saada oma seemnetellimus e-postile seemneraamatukogu@tln.lib.ee või helista tel 635 0020. Korraga saad tellida kuni 10 seemnepakki.

E-posti või telefoni teel lepime kokku ka kindla aja, mil saad seemnetele järgi tulla. Eriolukorra perioodil väljastame tellimusi T-L 10-17. Tellitud seemned saad kontaktivabalt kätte Laagna raamatukogu hoovist (Võru 11). Kohale jõudes palun helista tel 635 0020.

Palume kindlasti jälgida eriolukorra ajal kehtivaid ohutusjuhiseid:

  •     hoidu teistest inimestest 2 meetri kaugusele;
  •     pärast seemnepakkide ümber oleva kilekoti avamist ja enne seemnepakkide väljavõtmist pese või desinfitseeri käed ja võta seemnepakid välja puhaste kätega;
  •     viska kilekott kohe prügisse;
  •     peale kilekoti prügisse viskamist pese või desinfitseeri samuti käed.
  •     Tagastamistähtaegu ega viiviseid seemneraamatukogus pole.
  •     Kui taimede kasvatamine õnnestub, siis kogu seemneid ja too neist osa seemneraamatukokku tagasi, et neid saaksid laenata teised huvilised.

Seemneraamatukogu rajamisel võtsime eeskujuks Tartu Linnaraamatukogu seemneraamatukogu. Tartu seemneraamatukogu käivitati 2018. aasta alguses ning on leidnud tartlaste poolt aktiivset kasutamist.

Löö kaasa ka muudes Laagna kogukonnaaia tegemistes.

Tallinna Keskraamatukogu on kantud taimetervise registrisse kui sertifitseeritud seemnete ja seemnesegude pakendaja registreerimisnumbriga 4728.