Tänasest käivitub Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi 2014. aasta põhikampaania "Unistuste puhkus", millega kogutakse raha sügava ja raske puudega lastele mõeldud hoiukodude loomiseks.

  • Annetused
  • 6. jaanuar 2014
  • Ratastooli pildistas Katrin Jõgisaar, Bioneer.ee

Esimesena hakkab hoiuteenust kõrgendatud hooldusvajadusega sügava ja raske puudega lastele pakkuma SA Tartu Perekodu Käopesa.Teenust hakatakse rahastama Lastefondile laekunud annetustest.

Käopesa lastekodul on olemas aastatepikkused kogemused puuetega laste hooldamisel ning asjatundlikud töötajad, kelle hoolde vanem võib oma lapse julgelt viia. Ühele perele pakutakse tasuta teenust kuni 30 päevaks aastas ning annetuste abil on lootust tänavu natuke puhkust anda sajale perele.

Lisaks hoiuteenusele hakkab fond partnerite abiga tegevust pakkuma ka vanematele, kinkides neile näiteks kino- või teatripileteid. "Puudega lapse vanem, kes on juba aastaid olnud oma lapse käsutuses ööpäevaringselt ei oska tihtipeale saadud vaba ajaga midagi peale hakata, meie proovime neile siis kohe sobiva meelelahutuse välja pakkuda". Lisaks olemasolevatele koostööpartneritele on oodatud ka uute partnerite pakkumised, kes sooviksid omalt poolt panuse anda.

Esialgu on toetuste abil plaanis käima lükata hoiuteenuse pakkumine Tartus, hiljem ka teistes suuremates keskustes. Tallinnas rahastab sellist teenust juba linn. Lastefondi eesmärk on vajalikku teenust toetada seni, kuni selle rahastamise võtab üle riik.